Година спілкування:
"Молодіжні субкультури: бажання виділитися чи небезпечний рух?"
Світ затісний, та мозок людини неосяжний
Й. Ф. Шиллер
Мета: ознайомити учнів з поняттям «молодіжна субкультура», «неформальний рух»; виділити основні характеристики молодіжних субкультур; проаналізувати плюси і мінуси кожної молодіжної субкультури; виховувати в учнів неупереджене ставлення до представників молодіжних субкультур, але також розуміти, що є угрупування, які несуть небезпеку - ПВК "Редан" Хід заходу
Багато у світі цікавого та незвичайного. Дечого ми не розуміємо, але прагнемо зрозуміти. Для цього нам необхідні знання. Ми сьогодні познайомимося з молодіжними субкультурами, з їх традиціями та особливостями.
Кожному з нас доводилося бачити людей, які у чомусь не схожі на інших. У когось на голові ірокез, хтось увесь в металі, а хтось у чорній шкірі проноситься повз вас на мотоциклі. Найчастіше це і є представники сучасних субкультур.
Представники різноманітних субкультур намагаються показати свою індивідуальність, сказати сірій масі: “Я — особистість”, кинути виклик світу з його нескінченними буднями та вистроюванням усіх в один рядок. Все більше підлітків кожного дня у всіх країнах світу приймають ту чи іншу субкультуру. Тому необхідно знати про цю культурне явище, розуміти його та бути готовим зустрітися з представниками у реальному житті.
Існує безліч молодіжних субкультур, як і безліч стереотипів про те, що субкультура - це обов'язково погано. Свідчення тому, що половина безграмотних у цій справі людей вважають, що всі неформали ( люди з різних субкультур) є божевільними сектантами. Давайте ж спробуємо знайти плюси і мінуси кожної субкультури, щоб насамперед розуміти їх як людей.