Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 21 листопада 2024 р.

Наш дух не зламати, свободу не вбити (до Дня Гідності та Свободи)

Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: Українці хочуть і будуть жити у вільній демократичній державі. Сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності і для учнів 5 - х класів було проведено виховну годину "Наш дух не зламати, свободу не вбити", щоб  діти  мали цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність. Діти переглянули відео про історичні події Майдану, виконали вправу на  асоціацію слів "Гідність" та "Свобода", а також обговорити 5 принципів гідності людини. Наприкінці учням  було запропоновано написати собі лист у майбутнє із запропонованими ідеями, як  протягом року можна  ставати більш гідною людиною...а через рік відкрити "капсулу" і зробити висновки!




вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності та віри в перемогу!

 19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!

Для учнів 7-9 класів було проведено урок - реквієм "1000 днів незламності та віри в перемогу". Учні склали асоціативний кущ: "1000 днів для мене..", переглянули реальні історії війни, хвилиною мовчання віддали шану всім загиблим та переглянули відео  "Війна малює смерті акварель або життєвий шлях одного ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ", присвячене Лисаку Владиславу Олександровичу (18.07.1998 - 24.01.2024)





1000 днів незламності.... В пам'яті назавжди!!!!

Сьогодні Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення рф. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об’єднатися заради Перемоги.

1000 днів боротьби за нашу свободу, за нашу землю, за майбутнє України.
1000 днів Збройні Сили України протистоять ворогу на фронті.
1000 днів болю, втрат і сліз.
1000 днів мужності, сили та віри.
Ці дні стали випробуванням для кожного з нас. Ворог хотів зламати нас, розділити й змусити схилити голову, але українці ніколи не здаються, навіть у найскладніші моменти тримаються разом і впевнено йдуть до перемоги.
Ми пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу...

 В цей день біля пам'ятної дошки були проведені хвилини мовчання та заходи вшанування світлої пам'яті загиблих Героїв із залученням родичів: Брасласької Валентина Павлівни, мати загиблого Максима Браславського та Панашенко Вероніки - доньки загиблого Панашенка Олександра...

 Це Герої, які навіки залишаться в наших серцях. Вічна та світла пам’ять…















 

Мова має значення!!!

 На виконання листа Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації No 7121/01-40/2-24/14932 від 05.11.2024, відповідно до листа Міністерства у справах ветеранів України від 29.10.2024 No 18775/1.3/4.3-24  керівником закладу Кобилянською Валентиною Леонідівною було проведено захід щодо інформування ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України про можливість проходження безоплатних курсів, зокрема онлайн-курсів з вивчення української мови. 
Валентина Леонідівна ознайомила присутніх з  Національною платформою з вивчення української мови:  https://speakukraine.net/  де сконцентровано ефективні онлайн- та офлайн-ресурси й мобільні додатки з вивчення української мови.














Спортивні ігри незламних

                                                      Наша сила в єдності

                              

До 1000 днів незламності в  нашій гімназії відбулася товариська зустріч - гра з флорболу між командами хлопців 8 - 9  класів та командою вчителів та запрошених гостей.  До участі у змаганнях запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій та родичі загиблих Героїв. 

До нас замітав батько нашого учня Дімітрієв Володимир Іванович, наш випускник Граждян Олександр, звільнений з військової служби та Браславська Валентина Павлівна - мати загиблого Героя Браславського Максима. 

Розпочався захід з хвилини мовчання, потім  наші гості надали поради учням щодо важливості фізичної підготовки в наш час,  Володимир Іванович подарув закладу книгу Олександра Закерничного "Записки добровольца", Валентина Павлівна подарувала набір шашки  - шахи - нарди, а Сашко розповів, як йому на службі допомагали уроки фізкультури.

Далі, вчителі фізичної культури Третьяк Н. В. та Макогон М. С. провели гру флорбол,  попередньо пояснивши правила гри. 

Гості, вчителі та учні були дуже задоволені грою та отримали масу позивних емоцій! 

















Безпека руху - запорука життя та здоров'я!

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху учні 5 - А та 5 - Б  класів взяли участь у важливій годині спілкування  «Безпека руху – запорука життя і здоров’я», присвяченій безпеці на дорогах, який провела вчитель - практикант Ляшенко Галина. Захід допоміг учням освіжити знання та усвідомити свою відповідальність як учасників дорожнього руху.
 Учні дізналися про важливість правил дорожнього руху, які забезпечують безпеку та порядок на дорогах, ознайомилися з  10 правилами безпеки дорожнього руху для пішоходів. Було наголошено на ключових правилах, які пішоходи повинні дотримуватися, щоб уникнути небезпечних ситуацій.

Наприкінці бесіди, діти обговорили ситуації, в яких безпека на дорозі – це спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. Незалежно від того, чи ми пересуваємося пішки, на велосипеді, самокаті чи громадському транспорті, ми повинні поважати інших та дбати про власну безпеку.
Дотримання правил дорожнього руху – це запорука збереження життя та здоров’я кожного з нас.

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Безпечний рух - твій вірний друг!

                  
15.11, в рамках тижня безпеки на дорозі з учнями 5 - Б класу була проведена виховна година 
 "Безпечний рух - твій вірний друг", на якій діти повторили  загальну пам’ятку з безпеки дорожнього руху, а також говорили про безпеку руху в темну пору доби, підкреслюючи   важливість дотримання правил дорожнього руху в умовах зниженої видимості. Учні назвали елементи, які допоможуть бути помітними на дорозі, приміряли вже готові фліпери та ознайомилися з інструкцією, як власноруч виготовити фліпер власного дизайну, щоб зменшити ризик травм і нещасних випадків на дорогах, особливо в темний час доби.









четвер, 14 листопада 2024 р.

STOP bullying! (в рамках тижня протибулінгової політики)

                                 Виховна година з елементами тренінгу

                         

В рамках тижня антибулінгової  політики з учнями 5 - Б класу була проведена виховна година з елементами тренінгу. Метою якої було :   ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу;  виховувати почуття власної гідності; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства;  розвивати навички протидії соціальному тискові; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.

В результаті проведеної виховної години діти розуміли  значення поняття «булінг»; відрізняли булінг від гумору;   наводили  приклади позитивного і негативного впливу однолітків; відстоювали власну думку;  називали способи протистояння насиллю у своєму          середовищі;
демонструють уміння казати «Ні» на пропозиції однолітків. 



Відео " В нас супер - вчителі!"


 

Проєкт учнів 5 - Б класу "Твори добро - бо ти людина"


 

середа, 13 листопада 2024 р.

Добрі справи заразливі! (до Всесвітнього дня доброти)

 


Всесвітній день доброти (World Kindness Day) – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада.  День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен.

В День доброти учні 5 - Б класу переглянули матеріал про історію цього свята, поділилися своїми добрими вчинками та отримали завдання, яке потрібно сьогодні виконати:









 Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.