Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 26 вересня 2019 р.

День Миру

Виховний захід "Голуб - птах миру" 
відбувся 20 вересня в переддень всесвітнього Дня Миру.

 Злітають білі голубки
У чисте й безхмарне небо,
Несуть на крилах мир усім –
Це головне, що людям треба!


Учні  ознайомилися  із символічним значенням голубів за часів історії людства, звичаями та традиціями українського народу, пов’язаних із цими птахами; дізналися про роль голуба як птаха миру.
                                                             
          


             У багатьох народів голуби вважалися святими птахами і були присвячені вищим божествам. З давніх часів люди, спостерігаючи покірливу поведінку цих птахів, сприймали їх як посланників Бога.
.Голуб символізує дух життя, душу, перехід від одного стану до іншого, дух світла, непорочність, невинність і спокій. Голубка з оливковою гілкою є емблемою Афін. Голуби, що п’ють із кубка, означають Духа, що п’є води життя.
 У культурі Японії голуби означають довголіття і повагу, присвячені богу війни Хачіману. Тим не менш, несуча меч у дзьобі голубка  - закінчення війни.
У християнстві – символ Святого Духа, чистоти, Хрещення, Доброї Новини. Сім голубків символізують сім дарів Духа, зграя голубів – віруючих, голубка з оливковою гілкою – світ, прощення і порятунок. Подібно до того, як голубка з Ноєвого Ковчега принесла оливкову гілку на знак миру між Богом і людиною.
Голуб з пальмовою гілкою означає перемогу над смертю. Біла голубка – символ врятованої душі, що пройшла очищення, як антитеза чорному ворону гріха..
Голуб – символ Ізраїлю. У Старому Завіті голуб означає простоту, нешкідливість, невинність, лагідність, щирість.
          
 З легкого помаху руки Пабло Пікассо саме голуб став птахом миру. Художник зобразив його на емблемі Першого Всесвітнього конгресу прибічників миру (1949), білого з оливковою гілкою у дзьобі. Птах символізує прагнення всіх народів планети жити без воєн, у дружбі та злагоді.

 Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня, починаючи з 2002 року, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування.
 Мир – головна цінність для будь якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі – основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.
У Нью-Йорку на День миру 21 вересня проходить урочиста церемонія. Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру.
 Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти ріжних країн.   

 Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.
Бо що ж дорожче в світі є за мир?
Та й за життя – ціннішого немає.
Коли піснями сповнений ефір,
Сміються діти і душа співає.
Коли панує щастя і любов,
Танцює понад квітами комашка,
            У світі мир – основа і з основ,
І символ миру – білосніжна пташка.
Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому!
Неси всім щастя, передавай привіт
Усім народам, людові земному










Нехай голуби завжди прилітають до вашого дому і приносять у нього мир, спокій, злагоду та щастя.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.