Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

середа, 20 жовтня 2021 р.

Свято кухаря в початковій школі


                             "МастерШеф. Діти" по-барабойськи

               

Сьогодні, 20 жовтня, кулінари всього світу відзначають своє професійне свято — День кухаря, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. Адже немає на землі професії почесніше та давніше, ніж кухар! Досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним. 

Тож учні  3 - 4  класів мали можливість не тільки познайомитися з історією свята, дізнатися цікаві факти про кухарів, а також самі  перетворитися на кулінарів, граючи в гру "МастерШеф. Діти". Поділившись на дві команди та обравши собі капітанів, почалася гра: діти відгадували загадки, пов'язані із продуктами та стравами, капітани на дотик вгадували крупи, а в практичній частині всі себе проявили справжніми кулінарними віртуозами, приготувавши та презентувавши власний бутерброд із запропонованого набору продуктів.

Звичайно, обидві команди отримали звання "Майстер-шефа. Діти"та нагороджені грамотами, а також були деякі учні, які отримали особисті грамоти:

- Соколова Софія (3 клас)

- Щелчкова Софія (4 клас)

- Криницький Кирило (4 клас)

                                 Молодці! Ростуть справні кулінари!


 "МастерШеф. Діти 3 класу"





















МастерШеф. Діти 4 класу"



























 Цікаві факти до  свята

 

Білий кухарський ковпак з’явився лише у XVIIІ столітті за наказом англійського короля Георга II. Просто монарху набридло виловлювати зі страв волосся свого улюбленого кухаря.

 

У Стародавньому Римі відбувалися повстання кухарів, представники цієї професії брали під контроль цілі міста.

 

В японських ресторанах жінок не допускають до приготування суші і десертів. Через те, що температура їхніх рук на 2 градуси вища ніж у чоловіків.

 

Кулінарія — так звали десяту музу, покровительку кухарської справи в Стародавньому Римі.

 

Помічник кухаря, кухар, старший в зміні, су-шеф, шеф-кухар, ресторатор (власник власного ресторанного бізнесу) — це стандартний кар’єрний шлях кухаря, який в середньому займає 7-10 років.

 

Рубці для кухарів неминучі. Крім того, варто попрощатися з чутливістю пальців – після численних опіків та порізів нервові закінчення на подушечках пальців перестають функціонувати.

 

Основа робочого дня: миття, чистка, нарізки, маринування, відварювання та підготовка продуктів у різний спосіб, бо 98% будь-якої страви — це заготовки, приготування яких займає години.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.