Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 28 листопада 2024 р.

Бесіда: "Вчимомя захищати себе від насильства!"

 


В рамках акції "16 днів проти насильства" з учнями 7 - 9 класів була проведена бесіда: "Вчимося захищати себе від насильства", яку провели інспектор  сектору ювенальної превенції Володимир  Котуз та  представник   служби у справах дітей Дальницької сільської ради  Тетяна Коваль.

Діти дізналися, що насильство та      жорстоке   поводження – головні причини болю та страждань і навіть  смерті серед підлітків.

Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю. Воно  може бути фізичним, психологічним і сексуальним.

Закріпивши  ці поняття, що :  фізичне насильство – це нанесення тілесних ушкоджень, які завдають болю, призводять до порушень психічного та фізичного здоров’я, чи навіть смерті; це штовхання і смикання; удари, стусани, побиття; знущання, викручування рук; жбурляння предметів; спроби задушити; 
- емоційне або психологічне насильство – це тиск на психіку іншої людини, який проявляється у нанесенні словесних образ, погроз, залякуванні, переслідуванні, а саме : ігнорування твоїх почуттів і потреб;  - залякування; погрози; безпідставні покарання;  нанесення шкоди твоїй домашній тварині;  нищення особистих речей;  навіювання почуття провини і страху;  брехня, звинувачення, приниження, прізвиська; поводження з тобою як з слугою.

 - Сексуальне насильство – це зазіхання на статеву недоторканість особи, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього; небажані сексуальні дотики; домагання, згвалтування; неприродні сексуальні дії; примус до проституції; небажання застосовувати контрацепцію;

 Володимир наголосив, що як дівчата,   так   і   хлопці  підліткового   віку можуть переживати всі форми насильства та жорстокого поводження. Вони можуть траплятися як удома, так і у школі чи на вулиці, і можуть походити від членів сім’ї, так само як і від інших дорослих і підлітків, які можуть бути знайомі або незнайомі підліткові.

Насильству  та  жорстокому  поводженню  можна запобігти, а у випадку коли вони трапляються, на них треба ефективно та негайно реагувати та повідомляти у соціальні служби або говорити з дорослими: психолом, соціальним педагогом, класним керівником...

Тренінг "Насильству - НІ!"

                                       Бесіда - тренінг:   "Скажемо насильству - НІ! ".

                                 

28.11 для учнів 5 - 6 класів  вчителем етики Дідик Т. Б.,  інспектором  сектору ювенальної превенції Володимиром  Котузом, представником   служби у справах дітей Дальницької сільської ради  Коваль Т. А.  та соціальним педагогом Мойсеєнко О. Г  була проведена   профілактично-роз’яснювальна робота з елементами теренінгу "Скажемо насильству - НІ!".  Метою заходу було поглибити знання дітей про насильство, його прояви, види та способи можливого уникнення, навчати толерантному відношенню до оточуючих, розвивати відчуття гідності та неповторності. 
Інспектор В. Котуз розповів дітям про види насильства та ознайомив  з телефонами довіри, Тетяна Борисівна та Ольга Геннадіївна провели інтерактивні вправи, в яких діти мали розрізнити види насильства, а наприкінці діти зробили малюнки, на яких мало відображатися, що вони виступають проти насильства.

                                           

                                                  

                                                     

                           

середа, 27 листопада 2024 р.

Бесіда з елементами тренінгу: "Мій вибір: життя без насильства. Доброзичливі стосунки з оточуючими" (до Всесвітньої акції "16 днів проти насильства")

 

27.11 для учнів 9 - А класу разом з представниками  служби у справах дітей Дальницької сільської ради Цуркан О. О. та Коваль Т. А.  була проведена бесіда з елементами тренінгу:  "Мій вибір: життя без насильства. Доброзичливі стосунки з оточуючими". Метою заходу  було сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для учнів чи інших людей; обговорити питання, як відрізнити конфлікт від насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з однолітками чи іншими людьми. 
Розпочався захід із вправи "Комплімент собі", яка налаштувала учнів на позитивний настрій, далі згадали всі дати в рамках акції "16 днів проти насильства", поговорили про види насильства та Оксана Олександрівна  надала поради та рекомендації, яких слід дотримуватися при випадках насильства у сім'ї або дитячому колективі. 




Мій улюблений світ - без насильства

Мій улюблений світ— без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова.
І. Супрун
На жаль, ми живемо в світі де панує таке негативне явище, як насилля. Проте, майбутнє кожної людини і людства в цілому потенційно залежить від підростаючого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист безумовно є основним завданням сучасності, у вирішенні якої має бути зацікавленим все світове співтовариство.
В рамках Міжнародної акції "16 днів проти насильства" з учнями 5 - Б класу була проведена виховна година "Мій улюблений світ - без насильства", на якій діти створили символічну емблему "Ми - проти насильства!", проголосувавши на це кольоровими долоньками. Говорили про доброту, добрі вчинки та уявляли картину світу, в якому немає насильства, болю, зла і жорстокості....



неділя, 24 листопада 2024 р.

Урок пам'яті "Це страшне слово "голод"..."

 Цього року, 24 листопада, Україна відзначає 91-у роковину Голодомору 1932–1933 років. 


Це частина нашої історії, якою б емоційно важкою вона не була. А історія - це довготривалий процес, де всі події пов’язані одне з одним. Те, що відбувається сьогодні, має коріння минулого. Тому з дітьми варто говорити про Голодомор, колективізацію, розкуркулення тощо. Уроки пам’яті дають відчуття причетності до минулого країни, стають для дітей внутрішнім ресурсом у ці нелегкі часи. А це робить нас сильнішими й стійкішими. Семикласники пройшлись сторінками трагічного минулого. Зачитали спогади односельців, відповіли на питання вікторини, вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.



Опитування щодо ментального здоров'я

  Анонімне опитування населення щодо ментального здоров'я



https://forms.gle/k9N7EngBevMG38Ut9

Опитування щодо залежності від тютюну

 Анкетування населення щодо стану здоров’я та залежності від
тютюну: 


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdt3wlTeeeDPfucVbTpvpXsTNBZcp Fir5qnl7lGofiAJAKqxQ/viewform?usp=sharing

 

Опитування щодо стану здоров'я

Анонімне опитування населення щодо взаємозв’язку стану здоров’я та
детермінант:


ttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTTm3YPxAS2YlDRCaaHWgmckz

m8DCgFoCt0j0N1HMi6iRFyA/viewform?usp=sharing ;


субота, 23 листопада 2024 р.

#ДеньПіжам

                                               
 Щороку є один день, коли піжама має ще більш глибоке значення. 22 листопада проходить  всеукраїнська акція "День піжам", започаткована Фундацією Дім Рональда Макдональда в Україні. Її мета — підтримати важкохворих діток і їхні родини, що разом перебувають у лікарняних палатах та вимушені щодня носити піжами. 

Цьогоріч учні Барабойської гімназії також долучилися до цієї акції, одягнути піжаму на навчання чи вдома, а бажаючі робили благодійний внесок на сайті Фундації, щоб підтримати сімʼї у лікарнях. 







пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Безпека вживання грибів


 В стінах нашої школи для учнів 5-6 класів відбувся пізнавальний захід на тему: «Безпека вживання грибів. Як уникнути отруєння?» Метою заходу було підвищення обізнаності дітей про небезпеку, яку можуть приховувати гриби, і навчання їх основам безпечної поведінки.

Захід розпочався з мультимедійної презентації, під час якої вчитель-практикант Ляшенко Галина, доступно та цікаво розповів про те, що не всі гриби є їстівними, а деякі з них можуть бути смертельно отруйними. Учні дізналися про найпоширеніші отруйні гриби України: бліду поганку, мухомор, несправжні опеньки та інші. Особливий інтерес викликала розповідь про схожість деяких отруйних грибів із їстівними. 

Для закріплення знань школярі брали участь у вікторині «Вгадай гриб». На екрані з’являлися зображення різних грибів, а учні повинні були швидко вирішити, чи безпечні вони. Цей формат гри викликав неабиякий інтерес і заохотив навіть найпасивніших школярів до участі.

Окремо піднімалося питання про перші ознаки отруєння грибами: біль у животі, нудота, слабкість. Учням розповіли, що робити в таких випадках – найголовніше негайно повідомити дорослих і звернутися до лікаря. Для кращого запам’ятовування цієї інформації кожен отримав пам’ятку з основними правилами дій.

Проведений захід став важливим кроком у формуванні екологічної культури та турботи про безпеку серед учнів. Всі погодилися, що знання, отримані сьогодні, допоможуть уникнути небезпеки в майбутньому !


четвер, 21 листопада 2024 р.

Наш дух не зламати, свободу не вбити (до Дня Гідності та Свободи)

Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: Українці хочуть і будуть жити у вільній демократичній державі. Сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності і для учнів 5 - х класів було проведено виховну годину "Наш дух не зламати, свободу не вбити", щоб  діти  мали цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність. Діти переглянули відео про історичні події Майдану, виконали вправу на  асоціацію слів "Гідність" та "Свобода", а також обговорити 5 принципів гідності людини. Наприкінці учням  було запропоновано написати собі лист у майбутнє із запропонованими ідеями, як  протягом року можна  ставати більш гідною людиною...а через рік відкрити "капсулу" і зробити висновки!




вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності та віри в перемогу!

 19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!

Для учнів 7-9 класів було проведено урок - реквієм "1000 днів незламності та віри в перемогу". Учні склали асоціативний кущ: "1000 днів для мене..", переглянули реальні історії війни, хвилиною мовчання віддали шану всім загиблим та переглянули відео  "Війна малює смерті акварель або життєвий шлях одного ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ", присвячене Лисаку Владиславу Олександровичу (18.07.1998 - 24.01.2024)





1000 днів незламності.... В пам'яті назавжди!!!!

Сьогодні Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення рф. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об’єднатися заради Перемоги.

1000 днів боротьби за нашу свободу, за нашу землю, за майбутнє України.
1000 днів Збройні Сили України протистоять ворогу на фронті.
1000 днів болю, втрат і сліз.
1000 днів мужності, сили та віри.
Ці дні стали випробуванням для кожного з нас. Ворог хотів зламати нас, розділити й змусити схилити голову, але українці ніколи не здаються, навіть у найскладніші моменти тримаються разом і впевнено йдуть до перемоги.
Ми пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу...

 В цей день біля пам'ятної дошки були проведені хвилини мовчання та заходи вшанування світлої пам'яті загиблих Героїв із залученням родичів: Брасласької Валентина Павлівни, мати загиблого Максима Браславського та Панашенко Вероніки - доньки загиблого Панашенка Олександра...

 Це Герої, які навіки залишаться в наших серцях. Вічна та світла пам’ять…