Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 28 листопада 2024 р.

Бесіда: "Вчимомя захищати себе від насильства!"

 


В рамках акції "16 днів проти насильства" з учнями 7 - 9 класів була проведена бесіда: "Вчимося захищати себе від насильства", яку провели інспектор  сектору ювенальної превенції Володимир  Котуз та  представник   служби у справах дітей Дальницької сільської ради  Тетяна Коваль.

Діти дізналися, що насильство та      жорстоке   поводження – головні причини болю та страждань і навіть  смерті серед підлітків.

Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю. Воно  може бути фізичним, психологічним і сексуальним.

Закріпивши  ці поняття, що :  фізичне насильство – це нанесення тілесних ушкоджень, які завдають болю, призводять до порушень психічного та фізичного здоров’я, чи навіть смерті; це штовхання і смикання; удари, стусани, побиття; знущання, викручування рук; жбурляння предметів; спроби задушити; 
- емоційне або психологічне насильство – це тиск на психіку іншої людини, який проявляється у нанесенні словесних образ, погроз, залякуванні, переслідуванні, а саме : ігнорування твоїх почуттів і потреб;  - залякування; погрози; безпідставні покарання;  нанесення шкоди твоїй домашній тварині;  нищення особистих речей;  навіювання почуття провини і страху;  брехня, звинувачення, приниження, прізвиська; поводження з тобою як з слугою.

 - Сексуальне насильство – це зазіхання на статеву недоторканість особи, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього; небажані сексуальні дотики; домагання, згвалтування; неприродні сексуальні дії; примус до проституції; небажання застосовувати контрацепцію;

 Володимир наголосив, що як дівчата,   так   і   хлопці  підліткового   віку можуть переживати всі форми насильства та жорстокого поводження. Вони можуть траплятися як удома, так і у школі чи на вулиці, і можуть походити від членів сім’ї, так само як і від інших дорослих і підлітків, які можуть бути знайомі або незнайомі підліткові.

Насильству  та  жорстокому  поводженню  можна запобігти, а у випадку коли вони трапляються, на них треба ефективно та негайно реагувати та повідомляти у соціальні служби або говорити з дорослими: психолом, соціальним педагогом, класним керівником...

























































Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.