Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

середа, 26 лютого 2025 р.

Спротив триває! 11 річниця окупації Криму

 До дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим для учнів 5-6  класів була проведена інформаційну хвилинку «Спротив триває! 11 річниця спротиву окупації Криму». Для повного розуміння дітьми даної теми, бесіду почала з того, що війна рф проти України почалася не 24 лютого 2022 року, а у 2014 році зі збройного вторгнення у Крим, який вже 10 років знаходиться в окупації. Ситуація на півострові залишається напруженою, тому що окупанти обрали тактику залякування і терору місцевого населення. Нині в Криму заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки і незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом. 

рф перетворила окупований Крим на військову базу, а цивільне населення півострова використовує як живий щит та “гарматне м’ясо”, незаконно мобілізуючи українських громадян на війну. Для повного розуміння  дітьми ситуації, розповіла про спротив корінного кримськотатарського населення, яке продовжує чинити опір окупантам на півострові. Також переглянули відео фільм «Повернемо Крим!». Дітям  було розказано про «Кримський сценарій» знищення освіти, який передбачає повний перехід на російські стандарти освіти. Передусім вони знищили українські бібліотеки, книжки та інші прояви "українськості". Завершуючи спілкування, прочитала дітям уривок із вірша п’ятнадцятирічної дівчинки з міста Ялта Савченко Альони:

Бої тривають за свободу,

Вони тривають за буття.

Іще покажуть всі народи,

Що Україна – це життя!






Крим - це Україна! (до Дня спротиву окупації Криму )


 Сьогодні, 26 лютого 2025 року, ми відзначаємо одинадцяту річницю спротиву Криму. Це не просто дата, це важлива подія в нашій історії, в історії незалежної України, історії Європи та усього світу – усіх, хто відстоює принципи верховенства прав людини та поважає основи світового порядку.

    Напередодні  учні 8-9 класів переглянули документальний фільм «Крим. Оточені зрадою». 

Це документальна історія про стійкість 36-ї бригади берегової оборони під час окупації Криму навесні 2014-го. Зараз фільм можна побачити у різних регіонах України. Автор фільму військовий кореспондент Збройних сил України Віктор Гром – безпосередній свідок подій, що розгорталися наприкінці лютого – у березні 2014 року у кримському селі Перевальне, де базувалася 36-а бригада.  

  Навіть зараз, всі знають про Крим дуже мало.   У цьому фільмі  автор хотів показати, що ж саме відбувалося всередині військової частини у цей важкий час, які були настрої, і чому було ухвалене рішення не давати бій, а вийти на материкову Україну.

     Він сам одним з останніх виходив із заблокованої військової частини у селищі Перевальному, де на той час розташовувалась бригада. Там він відзняв унікальні кадри захоплення та блокування частини так званими «зеленими чоловічками», а також обличчя тих, хто зрадив і тих, хто залишився вірним присязі.

    У фільмі «Крим. Оточені зрадою» інтерв’ю очевидців та безпосередніх учасників тих подій, вірних завжди українських військовослужбовців. А також унікальні кадри боротьби, які яскраво свідчать про те, що брехливі твердження кремля, що Крим був відданий без боротьби, не більше ніж фейк, який вони намагаються нав’язати.

    Озброєні російські окупанти, оборона військової частини, що опинилась в облозі, зрадники і підтримка кримських татар – все це зафільмовано і продемонстровано у цій стрічці.

    Під час прем'єрного показу фільму в місті Одеса була присутня  наша вчителька математики та фізики, волонтерка Серпенінова Олена Олександрівна (яка надала нам унікальні фотографії)  та учасники тих подій. Тому ми радимо перегляну цей фільм, щоб зрозуміти трагічність ситуації, в якій опинилися жителі Криму.

  Сьогодні, учасники тих подій боронять нашу землю від  окупантів. 

 Ми доземно вклоняємось тим, хто дарує нам щодня можливість навчатись, працювати, бути у теплих домівках поруч із рідними нам людьми. 

 Ми низько схиляємо голови і вшановуємо світлу пам'ять усіх, хто загинув, хто віддав власне життя заради нашої особистої незалежності та незалежності нашої Батьківщини.












                                                                                                                             

неділя, 23 лютого 2025 р.

Вічна пам'ять, хто віддав своє життя за Україну! Не забудем і не пробачим...

 До річниці повномасштабного вторгнення Лідери учнівського самоврядування створили відео "Не забудем і не пробачим", присвячене нашим односельцям, які віддали своє життя за Україну!




А ти на небо зовсім рано полетів,
В обійми Бога, що прийняв тебе до себе.
Розлуки з рідними ти не чекав і не хотів,
Залишив біль і смуток, що без тебе…

Кричала мама: «Повернись, не покидай!»
До твого серця щільно притуляла вухо,
Все повторяла: «Сину, не вмирай…»
Замовк весь світ, довкола стало глухо.

Її слова врізалися в серця,
І люди умивалися сльозами.
Не поведе тебе вже до вінця,
Спинився рід, й скінчилось все для мами…

Лиш  день і ніч, і зболена душа,
І чорна хустка, що закрила сонце й небо.
Тобі написано посмертного вірша,
Але тобі вже там цього всього не треба.

Тепер ти ангел і до неї прилітай,
Обнявши крилами нечутно, ледь торкнувшись,
Ти маму в ніч холодну зігрівай,
Щоби відчула, що ти поряд, посміхнувшись.

Бо в сиротини тут опори більш нема,
Ти був єдиною надією на старість.
Для тебе все старалась, та дарма,
Нема онуків, хто відчує жалість...

Від вітру й сніговиці захищай,
Щоб не промокла під дощем холодним.
Сховай від граду той мізерний урожай,
Щоб цілий рік не був її голодним.

Від спеки в літню днину прикривай,
Щоб не нагрілась голова на сонці,
І сльози теплим вітром витирай,
Щоб хусточка просохла у долоньці…

Лариса Ягула Семеген


Українці - нація незламних! (до річниці повномасштабного вторгнення)

                      

Для учнів 5, 6 класів було проведено захід до початку повномасштабного вторгнення російського агресора. Діти за допомогою презентації згадали символи боротьби за незалежність, які підтримували віру в перемогу і нелегкі 3 роки: Чорнобаївка, пес Патрон, паляниця, привид Києва, бавовнятко, киця Глорія, півник і шафа з Бородянки. Також говорили про меми війни, які увійшли в історію та називали фрази, які стали афоризмами за часи війни: "Доброго вечора, ми з України!", котики ЗСУ, "народні байрактари" та багато інших. Загальна мета заходу полягала в тому, щоб виховати у дітей почуття патріотизму, співчуття та вдячності до захисників України.

  1. Підвищення обізнаності: Ознайомлення дітей з наслідками війни для країни та її громадян.
  2. Емоційна підтримка: Дати можливість учням висловити свої почуття, переживання і вдячність до тих, хто захищає їх країну.
  3. Творчий вираз: Стимулювати дітей до творчого мислення через створення янголиків і написання слів вдячності.
  4. Укріплення спільноти: Залучити дітей до колективних активностей, що допомагають зміцнити стосунки  та виховувати дух єдності.

Вкінці заходу, після хвилини мовчання, діти написали на янголиках слова, які вони б сказали нашим захисникам, які загинули.

Таким чином, захід мав не лише навчальну, але й соціально-психологічну цінність для учнів


                                       


  

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Гра "Назви українською" до Дня рідної мови

 До Дня рідної мови для учнів 5 - Б класу були проведені ігри на перервах. Дітям дуже сподобалася гра "Назви українською", де по картинці треба було дати назву тому, що зображено. Ми навіть влаштували конкурс на кращого знавця і за правильно вгадане слово діти отримували жетон. Найбільше жетонів назбирала Усенко Аліна, яка продемонструвала найкраще знання рідної мови.


четвер, 20 лютого 2025 р.

Небесна сотня - янголи свободи

 Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Так лідери учнівського самоврядування Дідик Анастасія та Кушко Юліана провели для учнів початкових класів інформаційну хвилинку "Небесна сотня - янголи свободи". Дівчата в доступній формі розказали дітям про історичні факти, пов'язані з цією датою: революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення режиму проросійського президента Віктора Януковича та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили  високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні. 

Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки. Також було наголошено,  що “ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”, загиблі були  простими людьми й насправді від кожного з нас залежить наше майбутнє та майбутнє України. 

"У тому, що ми сьогодні маємо самостійну й незалежну Україну, попри продовження боротьби за ці цінності, лежить заслуга кожної людини, яка боролася до цього за свої права, подекуди ціною власного життя. Ці люди дали нам можливість і надалі одстоювати свою свободу. Сьогодні Україна звучить гордо й це, зокрема, завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні."




.

середа, 19 лютого 2025 р.

"Знак країни головний - це тризубець золотий!" (до Дня державного Герба України)

 Знак країни головний – 
Це тризубець золотий. 
Він – як сонце в небі синім, 
В ньому слава, в ньому сила, 
В нім священне слово «воля», 
Що рятує від недолі. 
Будь же, рідна Україно, 
Під гербом цим вільна й сильна. 
Хай про тебе в цілім світі 
Знають всі: дорослі й діти. 



Сьогодні ми відзначаємо особливе свято - припадає на 19 лютого  -  День державного герба України. У цей самий день 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держави. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил.Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. 

Учні  5 – Б класу не могли залишитися осторонь такої знаменної дати. Діти дізналися багато цікавого про історію свята, почули різні версії походження Герба та виконали завдання намалювати:  герб з заплющеними очима, з яким чудово справилися.

 Герб носять на шевронах українські захисники, він  пройшов крізь століття і супроводжував українців на шляху, єднаючи проти агресора та зовнішніх загроз. 

Хай він завжди буде частиною нашої вільної країни!







понеділок, 17 лютого 2025 р.

Наші пухнасті антидепресанти (до Дня кота в Європі)

 


День кота - це добре і миле свято, присвячене найпопулярнішим домашнім тваринам у світі та їхнім власникам. Коти роблять наше життя радіснішим і веселішим, і навіть їхні витівки розчулюють господарів, а не дратують їх.  До цього дня учні Барабойської гімназії створили відео про своїх улюбленців.

                                                             

                                                                     Історія свята

Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto - World Cat Day, або відомий нам як День кота в Європі, відзначають з 1992 року - 17 лютого. 

Єдиний урок " Безпека на кризі!!!"

17.02  відбувся  єдиний урок з учнями 1-  9 класів Барабойської гімназії щодо профілактики небезпечних ситуацій на льоду. Були охоплені теми безпечної поведінки на льоду та бесіди  стосовно переохолодження та обмороження та обговорення способів надання першої домедичної підготовки в цих випадках...

 Діти усвідомили, що  до Дня безпечного пересування по льоду необхідно враховувати його товщину/міцність, обходити небезпечні ділянки з кущами та травою, та бути обережними в місцях з можливими тріщинами. Не варто ступати на лід ударами ніг. Якщо учні потрапили у ситуацію на льоду, то не панікуйте, намагайтеся утриматися на плаву, уникаючи занурення з головою, та наповзати на край льоду грудьми і витягувати почергово ноги. 


















Долоні разом - в цьому наша сила! (до Дня Єдності України)

 День єднання — свято в Україні, яке відзначають щороку 16 лютого в день єдності українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України, яке планувалося в 2022 році. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози,  виховання національної свідомості i людської гідності, відродження паростків духовності дітей та підлітків, формування рис громадянина Української держави; пробудження інтересу до вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Учні 5 -  Б  на інформаційній хвилинці, переглянувши навчальне відео, присвячене цій даті,  на сердечках  було запропоновано написали прикметник, який кожен з дітей  асоціює з "Україною",  а потім прикріпити "долоньки єднання" до макета України. 



"Добро - в тобі.." ( До Дня спонтанного прояву доброти..)



 17 лютого в усьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Започаткували це свято у 1995 році в американському місті Денвер. Утім, воно швидко набуло популярності, що поступово вийшло за межі США і стало відомим в усьому світі. Ураховуючи ситуацію військової агресії – це свято є неабияк актуальним у нашій державі.

Свою назву свято отримало невипадково, адже у багатьох культурах доброта, добрі справи – це саме те, що людство дарує і віддає близьким та незнайомим людям, не очікуючи відповіді, без попередньої підготовки, за покликом серця. Учні Барабойської гімназії долучилися до проявів доброти. Ось що в нас вийшло:  годували безпритульних тварин та пташок, поливали квіти, прибирали в домі, пекли та готували смаколики...