Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Гра "Назви українською" до Дня рідної мови

 До Дня рідної мови для учнів 5 - Б класу були проведені ігри на перервах. Дітям дуже сподобалася гра "Назви українською", де по картинці треба було дати назву тому, що зображено. Ми навіть влаштували конкурс на кращого знавця і за правильно вгадане слово діти отримували жетон. Найбільше жетонів назбирала Усенко Аліна, яка продемонструвала найкраще знання рідної мови.


четвер, 20 лютого 2025 р.

Небесна сотня - янголи свободи

 Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Так лідери учнівського самоврядування Дідик Анастасія та Кушко Юліана провели для учнів початкових класів інформаційну хвилинку "Небесна сотня - янголи свободи". Дівчата в доступній формі розказали дітям про історичні факти, пов'язані з цією датою: революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення режиму проросійського президента Віктора Януковича та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили  високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні. 

Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки. Також було наголошено,  що “ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”, загиблі були  простими людьми й насправді від кожного з нас залежить наше майбутнє та майбутнє України. 

"У тому, що ми сьогодні маємо самостійну й незалежну Україну, попри продовження боротьби за ці цінності, лежить заслуга кожної людини, яка боролася до цього за свої права, подекуди ціною власного життя. Ці люди дали нам можливість і надалі одстоювати свою свободу. Сьогодні Україна звучить гордо й це, зокрема, завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні."




.

середа, 19 лютого 2025 р.

"Знак країни головний - це тризубець золотий!" (до Дня державного Герба України)

 Знак країни головний – 
Це тризубець золотий. 
Він – як сонце в небі синім, 
В ньому слава, в ньому сила, 
В нім священне слово «воля», 
Що рятує від недолі. 
Будь же, рідна Україно, 
Під гербом цим вільна й сильна. 
Хай про тебе в цілім світі 
Знають всі: дорослі й діти. 



Сьогодні ми відзначаємо особливе свято - припадає на 19 лютого  -  День державного герба України. У цей самий день 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держави. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил.Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. 

Учні  5 – Б класу не могли залишитися осторонь такої знаменної дати. Діти дізналися багато цікавого про історію свята, почули різні версії походження Герба та виконали завдання намалювати:  герб з заплющеними очима, з яким чудово справилися.

 Герб носять на шевронах українські захисники, він  пройшов крізь століття і супроводжував українців на шляху, єднаючи проти агресора та зовнішніх загроз. 

Хай він завжди буде частиною нашої вільної країни!







понеділок, 17 лютого 2025 р.

Наші пухнасті антидепресанти (до Дня кота в Європі)

 


День кота - це добре і миле свято, присвячене найпопулярнішим домашнім тваринам у світі та їхнім власникам. Коти роблять наше життя радіснішим і веселішим, і навіть їхні витівки розчулюють господарів, а не дратують їх.  До цього дня учні Барабойської гімназії створили відео про своїх улюбленців.

                                                             

                                                                     Історія свята

Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto - World Cat Day, або відомий нам як День кота в Європі, відзначають з 1992 року - 17 лютого. 

Єдиний урок " Безпека на кризі!!!"

17.02  відбувся  єдиний урок з учнями 1-  9 класів Барабойської гімназії щодо профілактики небезпечних ситуацій на льоду. Були охоплені теми безпечної поведінки на льоду та бесіди  стосовно переохолодження та обмороження та обговорення способів надання першої домедичної підготовки в цих випадках...

 Діти усвідомили, що  до Дня безпечного пересування по льоду необхідно враховувати його товщину/міцність, обходити небезпечні ділянки з кущами та травою, та бути обережними в місцях з можливими тріщинами. Не варто ступати на лід ударами ніг. Якщо учні потрапили у ситуацію на льоду, то не панікуйте, намагайтеся утриматися на плаву, уникаючи занурення з головою, та наповзати на край льоду грудьми і витягувати почергово ноги. 


















Долоні разом - в цьому наша сила! (до Дня Єдності України)

 День єднання — свято в Україні, яке відзначають щороку 16 лютого в день єдності українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України, яке планувалося в 2022 році. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози,  виховання національної свідомості i людської гідності, відродження паростків духовності дітей та підлітків, формування рис громадянина Української держави; пробудження інтересу до вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Учні 5 -  Б  на інформаційній хвилинці, переглянувши навчальне відео, присвячене цій даті,  на сердечках  було запропоновано написали прикметник, який кожен з дітей  асоціює з "Україною",  а потім прикріпити "долоньки єднання" до макета України. 



"Добро - в тобі.." ( До Дня спонтанного прояву доброти..)



 17 лютого в усьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Започаткували це свято у 1995 році в американському місті Денвер. Утім, воно швидко набуло популярності, що поступово вийшло за межі США і стало відомим в усьому світі. Ураховуючи ситуацію військової агресії – це свято є неабияк актуальним у нашій державі.

Свою назву свято отримало невипадково, адже у багатьох культурах доброта, добрі справи – це саме те, що людство дарує і віддає близьким та незнайомим людям, не очікуючи відповіді, без попередньої підготовки, за покликом серця. Учні Барабойської гімназії долучилися до проявів доброти. Ось що в нас вийшло:  годували безпритульних тварин та пташок, поливали квіти, прибирали в домі, пекли та готували смаколики... 








неділя, 16 лютого 2025 р.

День Валентина святкували - валентинки дарували!

                              

 14 лютого у всьому світі відзначають День святого Валентина або День закоханих. Це свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. 

     Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. Тому зранку для учнів 5 - Б класу було приємним сюрпризом, що вчителька для кожного з ним підготувала індивідуальну валентинку. 

Також учні пригадали історію цього свята та ознайомилися з історією валентинок.

 






"Валентин" та "Валентина" гімназії

                                      

На День Валентина учні 5 - 9 класів обирали найпопулярніших  дівчину  та хлопця закладу, тобто "Валентину" та "Валентина" року.  Голосування відбувалося за кількістю отриманих валентинок, які писалися впродовж перших уроків до 12.00. Далі Лідери учнівського Парламенту, на чолі з Президентом, рахували валентинки. Переможцями стали учні 9 - А класу: Кушко Юліана та Андрейку Ігор.

 Всі написані валентинки потрапили до адресатів з побажанням гарного настрою та мирного неба!





Битва між Інь та Янь або "Хто зверху?" по - барабойськи

 Він каже: «чорне», Вона каже: «біле»,
 Він: «так», а Вона «ні»! 
 Однак, один без одного вони життя свого не уявляють…

                                        

14 лютого учні 9 - х  класів продемонстрували, що в день Святого Валентина  можна не тільки один одного вітати, дарувати валентинки та солодощі, а ще й відповісти на одвічне питання - "Хто зверху?": хлопці чи дівчата. 

І все заради того, аби знову переконатися: вони варті одне одного!

 Аби позмагатися за першість, визначити хто більш сміливий, кмітливий, талановитий, розумний, хто ліпше  жартує, врешті решт – хто кращий, треба було пройти 7 нелегких раундів. Слідкувало за ходом гри "Справедливе журі", у складі Калініна Михайла, учні 9 - Б класу та Димпалової Єлизавети, учениці 9 - А класу. 


Перемога команди в одному раунді приносила переможцю 1000 балів, в разі нічиї проводилися «Дивоглядки» -  і гроші отримувала та команда, учасник якої протримався довше.
5 хлопців та 5 дівчат виборювали перемогу в наступних раундах: "Збери слово", "Вірю - не вірю", "Хто я?", "Ластівка" (за 90 с. треба було дати відповідь на питання: чоловік чи жінка, ще й  при цьому робити "ластівку"), "Обмін ролями", "Зірки в ряд" та "Прояви талант". Останній ранд більш дуже цікавим, бо треба було показати номер, в якому проявлялися здібності команди. Дівчата станцювали запальний танець, а хлопці створили "нео - ансамбль" гітаристів -  нарешті ми почули та побачили талант нашого президента - Денис зіграв на електрогітарі!

 В дуже запеклій боротьбі перемогу все ж - таки отримали дівчата. Але змагання все одно закінчилося теплими дружніми обіймами між усіма  учасниками!