1. Перший у світі вебсайт з’явився в ЦЕРН (дослідницькому центрі Європейської організації з ядерних досліджень) у Швейцарії, сайт доступний і досі: він почав роботу 6 серпня 1991 року.
2. Першу веб-камеру під’єднали того ж 1991 року в комп’ютерній лабораторії Кембриджського університету. Її єдиною метою було спостереження за окремою кавоваркою — варто ж знати, коли кава готова!
3. Слово “веб-серфінг” придумала ще в 1992 році нью-йоркська бібліотекарка Джин Армор Поллі, яка згодом написала серію книжок із безпеки у сфері інтернет-послуг.
4. Першою у світі країною, де доступ в Інтернет — гарантоване законом право, стала Фінляндія: там це сталося у 2010 році.
5. На першому ролику, завантаженому до Youtube, засновник відеосервісу і один із розробників PayPal Джавед Карім вивчає слонів у зоопарку.
6. Першою країною, де запустять мобільну мережу 5G, що забезпечує передачу даних на швидкості до 20 гігабітів на секунду, буде Південна Корея: це має статися вже у квітні, і випробують швидкість і якість передачі картинки на… рухомих голограмах.
7. Фізично найбільше користувачів Інтернету — передбачувано — в Китаї. Там Інтернетом користуються близько 800 мільйонів людей, і це тільки приблизно 60% населення країни.
8. Найбільший вебсайт за обсягом трафіку – Netflix: він “з’їдає” майже 15% світової передачі даних.
9. Згідно з даними за минулий рік, найшвидший Інтернет в Європі — в Ісландії: його швидкість складає 150 мегабітів в секунду.
10. Низка джерел стверджує, що майже 80% фотографій в мережі — зображення оголених жінок. Підтвердити або спростувати цю інформацію вкрай непросто.
11. Яка кількість людей на планеті має підключення до Мережі? 4,05 мільярда з приблизно 7 мільярдів жителів Землі. При цьому в Еритреї менше 1% населення має вихід у Мережу.
12. 51% трафіку генерують боти, а не реальні люди й сайти.
13. Інтернет охороняють сім реальних людей — у кожної є ключ, який дозволяє перезапустити світову Мережу в разі її захоплення або технологічної катастрофи.
14. Головна інфраструктура світової Мережі – 300 підводних кабелів, що з’єднують континенти. Обрив одного з них може залишити без зв’язку десятки мільйонів людей.
15. Зберігання та передача даних в Інтернеті поглинає 20% світової електроенергії.
16. Через п’ять років на обслуговування всесвітньої павутини припадатиме 5% всіх викидів вуглекислого газу в атмосферу.
17. Гендерний дисбаланс в Інтернеті стоїть досить гостро: глобальною мережею у світі користуються на 12% менше жінок, ніж чоловіків.
18. За оцінками, частка Даркнету від усієї всесвітньої павутини може становити 95% – цей показник враховує всі не охоплені стандартними пошуковими системами сторінки.
19. У світі 2 мільярди сайтів, на 0,1% яких припадає половина глобального трафіку.
20. 281 мільярд електронних листів відправляють користувачі Інтернету кожен день.
21. Кожен файл, завантажений з Інтернету, робить пристрій трохи важчим: якщо довіряти розрахунками Каліфорнійського університету в Берклі, весь Інтернет з усім його цифровим вмістом важить 50 грамів.
22. Це складно уявити, але одна хвилина часу еквівалентна 87 тисячам годин перегляду візуального контенту на Netflix і 400 годинам завантаження відео на Youtube.
23. За ту ж хвилину в додатку знайомств Tinder “свайпають вправо” – іншими словами, знаходять одне одного – 18 тисяч пар.
24. Згідно з дослідженням Statistic Brain, розмір доходів, які одержують сайти знайомств, становить понад мільярд доларів на рік.
25. Винахідником Інтернету називають Тіма Бернерса-Лі, який виступає за його державне регулювання і розробку Мережевого кодексу, за допомогою якого користувачі могли б здійснювати контроль за мережевою нейтральністю.
26. Згідно з дослідженням соціологічного центру Pew Research, до 2025 року більшість людей почне сприймати Інтернет, як базову потребу людини — тобто, такою ж частиною буття, як електрика та водогін.
27. Спроба порахувати кількість елементарних частинок, з яких складається середній електронний лист, стала вдалою: в одному “мейлі” – 2 мільярди електронів.
28. За одну добу хакери зламують близько 30 тисяч сайтів.
29. Експерти впевнені, що Інтернет не можна вимкнути цілком, оскільки маршрутизатори мереж не мають єдиного зовнішнього управління.
30. У глобальної павутини є свій лічильник тривалості існування мережі: howoldistheinter.net. Там же в хронологічному порядку перераховані найбільш значущі події в історії Інтернету.
31. У Китаї працюють спеціальні табори для лікування людей, залежних від інтернету.
Перші серед ранніх
Найбільші в Мережі
Статистика
Вибух мозку
32. 37% всього розміщеного в глобальній мережі контенту має порнографічне зміст.
33. Кожен день зламується близько 30 тисяч сайтів.
34. 15% дорослого населення США не користуються всесвітньою мережею.
35. Між вченими точаться суперечки про те, чи включати до списку психічних розладів інтернет-залежність.
36. Перша web-камера була розроблена в Кембриджському інституті, співробітники придумали це пристрій від ліні, щоб не відходячи від робочого місця перевіряти, чи приготувалася кава в апараті.
37. 9 мільйонів дорослих великобританців жодного разу не користувалися інтернетом.
38. Провівши дослідження інтернет-тролів, вчені прийшли до висновку, що більшість людей цієї категорії мають психічні розлади у формі самозакоханості і зайвому садизмі.
39. 50% користувачів глобальної мережі не чекають завантаження відео, якщо воно триває більше 10 секунд.
40. З країн південно-східної Азії найнижча швидкість інтернету в Філіппінах, вона становить в середньому 3,54 Мбіт.
41.Велика частина інтернет-користувачів в Китаї виходять в мережу через мобільні пристрої.
42. 70% всіх надісланих електронних листів є спамом.
43. Назва Wi-Fi нічого не означає, вона була придумана творцем з того, що римується зі словом Hi-Fi.
44. В кінці 1993 року в глобальній мережі діяло всього 623 web-сайтів.