Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

середа, 28 квітня 2021 р.

Профілактика правопорушень

                      

            Виховна бесіда
 "Відповідальність неповнолітніх"
      Незнання закону не звільняє 
          від відповідальності.
         

28.04 виховна бесіда в 6 класі пройшла під гаслом:  "Твоє право не повинно порушувати права іншої людини". Учні ще раз ознайомилися з видами правопорушень та  усвідомили, що за кожне правопорушення, скоєне громадянином, передбачена відповідальність.  Особлива увага була приділена  дисциплінарним проступкам (пропуск занять без поважної причини) та  кримінальним правопорушенням (крадіжки, нанесення тілесних ушкоджень)

Відповідальність - це визначені законом дії щодо порушників закону, які встановлюються відповідно до видів правопорушень. 

Слово «відповідальність» означає ще і необхідність обов’язково відповідати за власні дії та вчинки.

Дисциплінарній відповідальності підлягають всі учні (попередження, запис у щоденнику).

За пошкодження чужого майна наступає цивільно-правова  відповідальність

В Україні кримінальна відповідальність наступає з 16 років, а за тяжкі й особливо тяжкі злочини (вбивство, умисне заподіяння тілесних ушкоджень, згвалтування, пограбування, розбій) наразі починається з 14 років!

Більшість підлітків, скоюючи правопорушення або злочини, навіть не підозрюють про те, що вони повною мірою відповідають за свої дії.

 Вкінці бесіди, учні виконали тест та перевірили свої знання з питань відповідальності неповнолітніх.




четвер, 22 квітня 2021 р.

Екологічний проект учнів 6 класу (відео до Дня Землі)

 

                    Буду я природі другом

            Йтиму садом, полем, а чи лугом,
               Буду я природі вірним другом.

                Не столочу навіть і трави.

                 Я скажу їй: - Зеленій, живи

                    Коли лісом буду я іти

               Теж посію зерна доброти.
               Побажаю дереву і пташці,
               щоб жили у мирі та у щасті!




Завдання на 23.04

 

                                                        П’ятниця  23 квітня

середа, 21 квітня 2021 р.

Цікаві факти про планету Земля (до Всесвітнього дня землі)

 

22 квітня традиційно відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став міжнародним святом у 1990-му році. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.

Саме у цей день 1970-го року 20 мільйонів американців вийшли на вулиці, в парки і аудиторії, протестуючи проти погіршення стану навколишнього середовища. 

 

Цікаві факти про нашу планету

 

- У Землі є свій прапор – це фото планети з космосу на синьому тлі.

 

- Найбільш витривалий організм на Землі –тихоходи: у відкритому космосі може вижити 10 днів. Для порівняння, людина без спецкостюму – лише 2 хвилини.

 

- У ядрі Землі вдосталь золота, щоб покрити її повністю шаром понад 45 см.

 

- Земля не повністю має форму кулі, оскільки наша планета постійно обертається, це також вплинуло на її форму. Вона дещо випукла на екваторі та трішки сплюснута на полюсах.

 

- Якщо б у нас не було Місяця, день на планеті тривав би не більше шести годин.

 

- Щороку вчені виявляють до пів мільйона землетрусів, сто тисяч з яких можна відчути навіть без спеціальних приладів. Практично щоп’ять днів на Землі відбувається землетрус, здатний призвести до різного рівня руйнувань.

 

- За даними WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), за останні 40 років на Землі зникло 40 % дикої природи.



                        10 маловідомих фактів про Землю




1. Гравітація розподіляється по поверхні Землі нерівномірно

Виявляється, в деяких місцях ви можете відчути себе важче, ніж в інших. Область низької гравітації спостерігається біля берегів Індії, а відносно висока гравітація - в південній частині Тихого океану. Причина цього невідома, оскільки існуючі поверхневі утворення не є домінуючими. Супутники-близнюки NASA під назвою GRACE, запущені в березні 2002 р., виробляють детальні вимірювання гравітаційного поля Землі, що дозволить зробити нові відкриття в області гравітації і екологічної системи планети.

2. Атмосфера «випаровується»

Завдяки теплової енергії, швидкість деяких молекул, що знаходяться на зовнішньому кордоні атмосфери Землі, збільшується настільки, що вони виходять за межі зони дії її гравітації. В результаті відбувається повільний, але рівномірний відтік атмосфери в космос. Через те, що летючий водень має нижчу молекулярну масу, його молекули легше розвивають необхідну швидкість, і «витікають» в космос швидше. Тому в даний час атмосфера Землі не зменшується, а окислюється, впливаючи на хімічну природу життя, що сформувалася на планеті. До того ж, атмосфера, насичена киснем, зберігає уцілілий водень, укладаючи його в молекули води.

3. Земля сповільнюється

Як наслідок змін гравітаційних сил, викликаних дією місяця, Сонця і інших планет сонячної системи, зсувів матерії в різних частинах планет і інших впливів, швидкість обертання Землі навколо своєї осі розрізняється за часом. Останнім часом день скоротився на соті долі секунди, вказуючи на те, що кутова швидкість планети зросла. Чинники, що викликають це зростання, не встановлені. За даними про обертання Землі видно коливання в різних тимчасових масштабах. Найбільші з них спостерігаються в сезонному масштабі: Земля сповільнюється в січні і лютому.

4. Радіаційний пояс Ванн Аллена

Радіаційний пояс Ван Аллена є тор, що складається з енергетично заряджених часток (плазми), огинає планету, і утримуваний її магнітним полем. Космонавти корабля Аполлон, що літали на Луну, провели в цьому поясі зовсім трохи часу, але, ймовірно, ризик захворювання раком у них злегка підвищився. Співробітники NASA повідомили, що спеціально запланували запуск Аполлона і розрахували перехідні орбіти таким чином, щоб обійти край поясу над екватором і звести вплив радіації до мінімуму. Крім цього, через що проводяться в космосі ядерних випробувань, з'явилися штучні радіаційні пояси. «Starfish Prime» - ядерне випробування, проведене на великій висоті, створило штучний радіаційний пояс, який пошкодив і знищив біля третини всіх супутників, що знаходилися на навколоземній орбіті, за раз.

5. Місяць віддаляється від Землі

Фактор, що впливає на приливи і відливи, збереження енергії і кінетичний момент. Виміри, що проводилися ось вже впродовж 25 років, чітко показують, що орбіта Місяця збільшується, і вона віддаляється від Землі. В цілому, це відбувається із швидкістю 4 см. на рік. Проте, астрономи передбачають, що коли Сонце вступить у фазу червоного гіганта - приблизно через 5 млрд. років - і Земля, і Місяць, потрапивши під вплив його збільшилася атмосфери, зблизяться знову. У цей період Місяць підійде до Землі так близько, як ніколи - вона знаходитиметься на висоті 18470 км. над нашою планетою в крапці, що отримала назву «межа Роше». У результаті Луна буде розірвана на шматки і розсіяна, утворивши з уламків грандіозне кільце діаметром 37000 км. над екватором Землі, подібно до кільця Сатурна.

6. Місяць створює приливи в атмосфері

Місяць робить приливної ефект не тільки на океани, але і на атмосферу. Теоретичні знання передбачають сильніші коливання місячного тиску в тропіках, але їх амплітуда рідко перевищує 100 мікробар (0,01% від середнього приповерхневого тиску). Для виявлення такого слабкого сигналу, замаскованого сильнішими коливаннями тиску пов'язаними з погодою, потрібно було розробити особливі статистичні методи і накопичити дані по безлічі систематичних спостережень. Це нормально для атмосферних хвиль - збільшувати свою амплітуду з висотою із-розрядженого повітря. Місячні приливи, проте, слабкі в порівнянні з сонячними, що відбуваються у верхніх шарах атмосфери.

7. Коливання полюсів

Коливання являє собою невеликі зміни осей обертання Землі, відкриті американським астрономом Чандлер (Seth Carlo Chandler) в 1891 р. Вони складають 0,7 арксекунди протягом 433 днів. Іншими словами, полюси планети рухаються по неправильній кола діаметром від 3 до 15 м. Причина цього невідома. 18 липня 2000 Лабораторія реактивного руху заявила, що «принципова причина чандлеровскіх коливань криється в змінюється тиску на дні океану, викликаному коливаннями температур і солоності, а також вітровими змінами в циркуляції океанів». Однак, в період з січня по лютий 2006 р. учені відмітили, що чандлеровске коливання припинилися, і пауза продовжувалася впродовж 6 тижнів. Ця аномалія викликала додатковий інтерес до розуміння того, що відбувається, але спричинило, або спричинить це які-небудь катастрофічні зміни в осі обертання нашої планети, поки невідомо.

8. Електричний заряд Землі

З 1917 р. ученим відомо, то поверхню Землі має негативний електричний заряд, але ніхто не знав, що утримує цей заряд. При ясній погоді електрика протікає між землею і повітрям в такому напрямі, що заряд повинен би був розсіятися. І струм цей досить слабкий: всього близько 1500 ампер; трохи більше по всій планеті, ледве перевищуючи струм декількох ліній електропередач. Але електрику, яка покидає Землю, повинна якось відновлюватися, інакше б воно швидко кінчилося. Напрошується думка про те, що грози відновлюють заряд, але ніхто цього не довів. Три роки тому один інститут провів дослідження за допомогою літаків ВПС: вони виміряли електричні завихрення в нерухомому повітрі вище активних грозових фронтів. Звичайно ж, їх прилади зафіксували струм, рухомий в напрямі протилежному напрямку руху струму при ясній погоді. Вчені підрахували, що всі грози, що відбуваються одночасно, генерують повний струм силою близько 1500 ампер, якраз досить для підтримки заряду Землі і збереження балансу.

9. Щорічно тонни міжпланетного пилу досягають Землі


Згідно сайту space.com, щороку поверхні Землі досягають близько 30000 тонн міжпланетного пилу. Більшість астероїдів блукає навколо Сонця в поясі між Марсом і Юпітером. Фрагменти, що утворюються від їх зіткнень, і пил затягуються всередину сонячної системи, і інколи наближаються до Землі. Пил і камені, рухомі по відношенню до Землі досить швидко, часто врізаються в атмосферу і згорають, створюючи ефект «падаючих зірок». Осколки, рухомі повільніше, можуть бути захоплені гравітацією планети і уціліти.

10. Магнітні полюси Землі переміщаються

Полюси на Землі мінялися місцями вже багато раз! Про це можна судити по тому, що напрям магнітного моменту каменів, створюючих океанське дно, непостійно. Яким воно буде, залежить від того, якою була орієнтація полюсів у момент формування каменя в районі серединно-океанічних хребтів. В процесі розвороту, який може відбуватися протягом декількох тисяч років, магнітні полюси починають відхилятися від полюсів обертання, і з часом виявляються на протилежних сторонах. Іноді це відхилення відбувається повільно і поступово, а іноді - в декілька стрибків.

Завдання на 22.04

                                                  Четвер

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Чорний біль України - Чорнобиль...

                                      Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...

    Чи знаєш ти, світе,                        Як сиво ридає полин,
    Як тяжко, як тужно
     Моєму народу болить!..
                    (Б.Олійник)                                                                                                                                           


                                                                                                                                                  


Перегляд відео за посиланням

Чорнобиль - 16 невідомих факти 

16 невідомих фактів про Чорнобиль (скорочена версія)

Чорнобиль. Історія про трагедію

Завдання на 19.04

 

                                                    


                                                               Понеділок 19.04

До Дня визволення рідного села

 

                            Уклонімося ж тим, хто поліг у бою… 
                            Хто покрив рідну землю собою.

                   
Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Визволення нашого села  від німецько - фашистських загарбників. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже не легко в ті вогненні літа і яким найважче сьогодні. 


У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Нажаль, в нас не залишилось жодного живого ветерана.... пішли у вічність, понесли з собою живі спогади. 

Що ж залишиться після них? 

А залишиться Пам’ять, світла пам’ять про незабутніх героїв.

Лариса Сергіївна, керівник музею, розповіла дітям початкової школи про тих, хто приймав участь у визволенні нашого села та   воєнні часи під час окупації.

Діти хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих бійців та поклали квіти пам'яті до обеліска.

Найбільшу цікавість викликав муляж бойової гвинтівки, взятий з музею...

Головне, щоб діти розуміли, що ми живемо під мирним небом,  радіємо, що можна спокійно навчатися, мріяти, жити завдяки тим, хто поклав своє життя 77 років тому...

 Потрібно завжди пам’ятати, якою дорогою ціною завойоване наше щастя.


















пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

Подай знак допомоги!

 

                            Міжнародний знак допомоги при домашньому насильстві!



Вмій правильно відреагувати, якщо побачиш такий знак!. Твоя допомога може коштувати життя!







четвер, 8 квітня 2021 р.

Завдання на 09.04

 

                                                                  

                                                                          П'ятниця

Завдання на 08.04

 

                                                                     Четвер 

Проекти в Лазарусі

  Проект «Роль всесвітньої мережі Інтернет у нашому житті» 

Квест до Дня здоров'я для учнів початкової школи

                             

             Гра - квест "Подорож країною Здоров'я" або День здоров'я - 2021

                                          

 7 квітня, в Міжнародний день здоров'я, для учнів початкової школи була проведена гра - квест.

Мета гри - сприяти отриманню школярами знань про поняття "здоров'я", "здоровий спосіб життя", визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров'я, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров'я.
На початку гри командири 1 - 4 класів отримали маршрутні листи з переліком станцій - етапів квесту. На станціях їх чекали вчителі та наставники, які за допомогою інтерактивних вправ перевіряли  та надавали знання учнів, стимулюючи інтерес до здоров'я та здорового способу життя та згуртовуючи колективи класів виконанням спільного завдання.
Станції, на яких побували учні:
- Країна Фізкультурія (станція спортивна)
- Заповідник (станція природнича)
- Фортеця порятунку (станція безпеки)
- Країна Чистоти (станція гігієнічних знань)
- Місто Смаколиків (станція здорового харчування)

                              









Пройшовши всі етапи квесту, діти отримали море позитивних емоцій та кольорові олівці для класу, щоб розмалювати своє життя кольоровими фарбами.
А на питання: "Хто ж  переміг?" була відповідь : "Перемогло - здоров'я!", а всі учасники - МОЛОДЦІ!
Проведення квесту сприяло не тільки формуванню в учнів необхідних компетенцій, актуалізації наявних знань з теми здорового способу життя, а й формуванню громадянина, інтелектуально - розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, що володіє системою знань про здоров'я та здоровий спосіб життя, готовою протистояти труднощам та негативним чинникам оточуючого середовища.

6 клас обирає ЗДОРОВ'Я!!! (відео 6 класу)


                             Рецепт здоров'я від 6 класу!

Напередодні Всесвітнього дня здоров'я учням 6 класу було запропоновано зняти невеличкі фрагменти відео з відповіддю на запитання: "Що таке здоров'я?" 

Діти дуже відповідально підійшли до поставленого завдання і знімали цілі ролики. 

Дякую Чуприні Дмитру, Сісінбаєву Владиславу, Адаменко Юлії, Чуприні Надії, Кушко Валентині, Черноволу Миколі, Костюк Ульяні, Волкової Ілоні за змістовні відео та фото роботи.




середа, 7 квітня 2021 р.

завдання 07.04

 

                                                    Середа 

Завдання на 06.04

 

                                                                   Вівторок

Ми обираємо здоров'я! (відео до Дня здоров'я)

 

                            

              Учні Барабойського ЗЗСО обирають здоровий спосіб життя! 

                                     Приєднуйтесь та будьте здоровими! 



понеділок, 5 квітня 2021 р.

Завдання на 05.04

 

                                                                       Понеділок 5 квітня

Інформаційна хвилинка до Дня інтернету.


               Хвилинка - цікавинка "Інтернет. Історія розвитку"

                               

Сьогодні учні 6 класу дізналися, що  4 квітня святкується Міжнародний день Інтернету – у день представлення (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів і студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах.  Також у  цей день  відзначають своє професійне свято невтомні веб-майстри та інтернет-розробники. 

Цікаві факти про інтернет (до всесвітнього Дня інтернету 04.04)



                       Цікаві факти про інтернет

1. Перший у світі вебсайт з’явився в ЦЕРН (дослідницькому центрі Європейської організації з ядерних досліджень) у Швейцарії, сайт доступний і досі: він почав роботу 6 серпня 1991 року.

2. Першу веб-камеру під’єднали того ж 1991 року в комп’ютерній лабораторії Кембриджського університету. Її єдиною метою було спостереження за окремою кавоваркою — варто ж знати, коли кава готова!

3. Слово “веб-серфінг” придумала ще в 1992 році нью-йоркська бібліотекарка Джин Армор Поллі, яка згодом написала серію книжок із безпеки у сфері інтернет-послуг.

4. Першою у світі країною, де доступ в Інтернет — гарантоване законом право, стала Фінляндія: там це сталося у 2010 році.

5. На першому ролику, завантаженому до Youtube, засновник відеосервісу і один із розробників PayPal Джавед Карім вивчає слонів у зоопарку.

6. Першою країною, де запустять мобільну мережу 5G, що забезпечує передачу даних на швидкості до 20 гігабітів на секунду, буде Південна Корея: це має статися вже у квітні, і випробують швидкість і якість передачі картинки на… рухомих голограмах.

7. Фізично найбільше користувачів Інтернету — передбачувано — в Китаї. Там Інтернетом користуються близько 800 мільйонів людей, і це тільки приблизно 60% населення країни.

8. Найбільший вебсайт за обсягом трафіку – Netflix: він “з’їдає” майже 15% світової передачі даних.

9. Згідно з даними за минулий рік, найшвидший Інтернет в Європі — в Ісландії: його швидкість складає 150 мегабітів в секунду.

10. Низка джерел стверджує, що майже 80% фотографій в мережі — зображення оголених жінок. Підтвердити або спростувати цю інформацію вкрай непросто.

11. Яка кількість людей на планеті має підключення до Мережі? 4,05 мільярда з приблизно 7 мільярдів жителів Землі. При цьому в Еритреї менше 1% населення має вихід у Мережу.

12. 51% трафіку генерують боти, а не реальні люди й сайти.

13. Інтернет охороняють сім реальних людей — у кожної є ключ, який дозволяє перезапустити світову Мережу в разі її захоплення або технологічної катастрофи.

14. Головна інфраструктура світової Мережі – 300 підводних кабелів, що з’єднують континенти. Обрив одного з них може залишити без зв’язку десятки мільйонів людей.

15. Зберігання та передача даних в Інтернеті поглинає 20% світової електроенергії.

16. Через п’ять років на обслуговування всесвітньої павутини припадатиме 5% всіх викидів вуглекислого газу в атмосферу.

17. Гендерний дисбаланс в Інтернеті стоїть досить гостро: глобальною мережею у світі користуються на 12% менше жінок, ніж чоловіків.

18. За оцінками, частка Даркнету від усієї всесвітньої павутини може становити 95% – цей показник враховує всі не охоплені стандартними пошуковими системами сторінки.

19. У світі 2 мільярди сайтів, на 0,1% яких припадає половина глобального трафіку.

20. 281 мільярд електронних листів відправляють користувачі Інтернету кожен день.

21. Кожен файл, завантажений з Інтернету, робить пристрій трохи важчим: якщо довіряти розрахунками Каліфорнійського університету в Берклі, весь Інтернет з усім його цифровим вмістом важить 50 грамів.

22. Це складно уявити, але одна хвилина часу еквівалентна 87 тисячам годин перегляду візуального контенту на Netflix і 400 годинам завантаження відео на Youtube.

23. За ту ж хвилину в додатку знайомств Tinder “свайпають вправо” – іншими словами, знаходять одне одного – 18 тисяч пар.

24. Згідно з дослідженням Statistic Brain, розмір доходів, які одержують сайти знайомств, становить понад мільярд доларів на рік.

25. Винахідником Інтернету називають Тіма Бернерса-Лі, який виступає за його державне регулювання і розробку Мережевого кодексу, за допомогою якого користувачі могли б здійснювати контроль за мережевою нейтральністю.

26. Згідно з дослідженням соціологічного центру Pew Research, до 2025 року більшість людей почне сприймати Інтернет, як базову потребу людини — тобто, такою ж частиною буття, як електрика та водогін.

27. Спроба порахувати кількість елементарних частинок, з яких складається середній електронний лист, стала вдалою: в одному “мейлі” – 2 мільярди електронів.

28. За одну добу хакери зламують близько 30 тисяч сайтів.

29. Експерти впевнені, що Інтернет не можна вимкнути цілком, оскільки маршрутизатори мереж не мають єдиного зовнішнього управління.

30. У глобальної павутини є свій лічильник тривалості існування мережі: howoldistheinter.net. Там же в хронологічному порядку перераховані найбільш значущі події в історії Інтернету.

31. У Китаї працюють спеціальні табори для лікування людей, залежних від інтернету.

Перші серед ранніх
Найбільші в Мережі
Статистика
Вибух мозку

32. 37% всього розміщеного в глобальній мережі контенту має порнографічне зміст.

33. Кожен день зламується близько 30 тисяч сайтів.

34. 15% дорослого населення США не користуються всесвітньою мережею.

35. Між вченими точаться суперечки про те, чи включати до списку психічних розладів інтернет-залежність.

36. Перша web-камера була розроблена в Кембриджському інституті, співробітники придумали це пристрій від ліні, щоб не відходячи від робочого місця перевіряти, чи  приготувалася кава в апараті.

37. 9 мільйонів дорослих великобританців жодного разу не користувалися інтернетом.

38. Провівши дослідження інтернет-тролів, вчені прийшли до висновку, що більшість людей цієї категорії мають психічні розлади у формі самозакоханості і зайвому садизмі.

39. 50% користувачів глобальної мережі не чекають завантаження відео, якщо воно триває більше 10 секунд.

40. З країн південно-східної Азії найнижча швидкість інтернету в Філіппінах, вона становить в середньому 3,54 Мбіт.

41.Велика частина інтернет-користувачів в Китаї виходять в мережу через мобільні пристрої.

42. 70% всіх надісланих електронних листів є спамом.

43. Назва Wi-Fi нічого не означає, вона була придумана творцем з того, що римується зі словом Hi-Fi.

44. В кінці 1993 року в глобальній мережі діяло всього 623 web-сайтів.