Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

середа, 29 грудня 2021 р.

Новорічний квест для 4 - 6 класів "В пошуках Діда Мороза та Снігурки"

          Новорічний квест для 1 - 6 класів "В пошуках Діда Мороза та Снігурки"


Прийшовши на новорічне свято, діти дізнаються, що Діда Мороза, Снігурку та подарунки Кікімора та Чортиця заховали на Північному полюсі та що їх визволити потрібно пройти етапи квесту. Звісно, що команди учнів кинулися на допомогу. Їм потрібно було пройти: Новорічну естафету, Гімнастику для розуму, кімнату подорожей "Орел чи рєшка?" та побувати в "Казковому світі". Пройшовши все - діти повернули Діда Мороз та Снігурку, отримали подарунки та потанцювали. 
Весело та креативно пройшов новорічний ранок!!!








Новорічний квест для 7 - 11 класів

 

                     Новорічний квест "Дід Мороз проти Снігуроньки"



28.12 для учнів 7 - 11 класів відбулася новорічна шоу - програма у вигляді квесту - змагання між командами Снігурки та Діда Мороза. Конфлікт між ними виник з питання кого першого кличуть на новорічному святі: Діда Мороза чи Снігурку? Кожна сторона викликала собі на допомогу казкових героїв: Снігурка - Білосніжку та Гномів, а Дід Мороз - Снігову Королеву та Заметіль.

Звичайна суперечка поколінь, яка могла перейти в справжню сварку.... якби не втрутився режисер і запропонував створити змішані команди по 10 чоловік  із учнів 7 - 9 класів, які будуть проходити квест, очільниками стануть казкові герої. команди мали пройти 5 етапів: "Кімната чарівних перетворень", "Новорічна вечірка в стилі караоке", "Новорічні естафети", "Розминка для розуму" та "Кастинг в Голлівуд". 

Звісно, що пройшовши всі етапи квесту та помирилися в процесі... на завершення всіх чекав міні - концерт (кожен клас приготував вітальний номер)  Головне  - настрій був у всіх чудовий і продовжився на Новорічній дискотеці.

                           

понеділок, 20 грудня 2021 р.

Казкова вистава до Дня Святого Миколая

                       

                            "Миколай іде, хор янголів веде..."                                         

  19 грудня в Україні святкують День святого Миколая. Діти дуже люблять цей день, коли оживає Казка, приходять  у гості казкові герої і допомагають Святому Миколаю здійснювати дитячі мрії. 

Сьогодні  юні артисти 5 класу під керівництвом класного керівника Серпенінової Олени Олександрівни для учнів початкової школи показали казкову виставу "Миколай іде, хор янголів веде...".Юні  глядачі, наче побували в театрі, побачивши Машу та Ведмедя, Чортиків, не обішлося і без шкільних бешкетників- Ябеди, Ліні та Двійки, які хотіли зіпсувати свято. Звістно, що Янголи привели Святого Миколая, який всіх примирив та перетворив на позитивних героїв. 

Діти передали атмосферу добра та позитиву всім присутнім!  Дякуємо юним артистам за чудовий початок  дня та тижня!

                                   























Як Святий Миколай вітав 7 - класників

                                     "Святий Миколай завітай до нас..."

Святого Миколая чекають всі діти, які чемно поводилися весь рік та були слухняними. Так, вже трохи дорослі, але все одно - діти... 7 класу отримали подарунки від святого Миколая. Хтось отримав ще вдома, а всі учні отримали  солодощі у класі.  Хтось отримав авансом, зі сподіванням, що наступного року поведінка покращиться і навчання покращиться. 

Все одно всі залишились задоволеними та щасливими.












понеділок, 13 грудня 2021 р.

Віртуальна подорож в минуле "Українські традиції святкування Андрія"

                                "Як колись на Андрія..."

 13 грудня, в православному календарі свято Андрія. Назва походить від імені апостола Андрія Первозванного, пам’ять якого відзначається в цей день.

Саме тому  учні 7 класу поринули в минуле та ознайомились з народними традиціями святкування на Андрія. Діти дізналися про історію цього свята, прикметами, за якими треба слідкувати на Андрія, розвагами, які влаштовували парубки та дівчата, Калитою та ворожіннями, які проводили дівчата.



неділя, 12 грудня 2021 р.

"Права дитини + старанність учнів = відкритий урок в 5 класі з інформатики"

 

 10 грудня  був проведений відкритий урок з інформатики для учнів 5 класу за темою:" Завантаження даних з Інтернету. Авторське право". 

До уроку були поставлені наступні цілі:

 навчальна – ознайомити учнів із збереженням веб-сторінок та їх фрагментами; ознайомити з поняттям авторського права в Інтернеті;

розвивальна – розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;

виховна – виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

компетентністна – вміння оцінювати власну роботу на уроці, розуміння відповідальності за власний результат діяльності, організовувати свою діяльність з використанням програмних засобів для планування та структурування роботи, а також співпраці з однокласниками;

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, розвитку і закріплення умінь та навичок.

Технології уроку: технологія проблемного навчання

Обладнання: комп’ютери класу з доступом до мережі Інтернет, , презентація до уроку, інструктивні картки учнів з практичним завданням та кросворд                                                         

                                Основні етапи уроку

І. Організаційний етап уроку

Дидактична гра «Намалюй свій Настрій» (смайлику треба домалювати ротик, тим сам виразити свої емоції). Демонструємо "Парад усміхнених смайликів", сподіваємось на плідну співпрацю і нехай урок принесе всім радість спілкування і позитивні емоції.

ІІ. Мотиваційний етап уроку

Проблемне запитання:  треба знайти інформацію у вигляді картинок та презентації до Міжнародного дня прав людини, який відзначається саме сьогодні. Де можна знайти цю інформацію?

 Відповіді учнів:

Що мені для цього треба знати?

-         Як шукати матеріал? – ключові слова для пошуку

-         Як зберігати отриманий матеріал?

-         Як ним користуватися, що не порушити авторських прав?

 Отже тема нашого уроку: Завантаження даних з Інтернету. Авторське право

ІІІ.  Етап актуалізації знань

 «Колективно», але за правилом піднятої руки,  учні виконують вправу 1  з Інструктивної картки (демонстрація завдання на екрані презентації)

Вправа 1. «Закінчи речення»

1.     Комп’ютерна мережа – це сукупність комп’ютерів, які_

      (Сукупність комп’ютерів, які об’єднані між собою.)

2.     Комп’ютерні мережі бувають

      (Локальні і глобальні).

3.     Локальна мережа (Local Area Network, LAN) — група комп‛ютерів або інших пристроїв, з‛єднаних між собою високошвидкісними каналами передавання даних в межах однієї або декількох сусідніх будівель.

4.     Глобальна комп’ютерна мережа називається _

(Інтернет)

5.     Програма для роботи в Інтернеті називається ____________

(веб-браузером)

ІV. Етап сприйняття та засвоєння матеріалу

Перегляд презентації. ( демонстрація  вчителя з коротким записом в зошит)

1. авторське право, знак авторського права

2. збереження даних з інтернету

-         Збереження веб – сторінки                  (Ctrl+S)

-         Збереження тексту (копіювати – вставити)

-         Збереження картинки (зберегти як…)

-         Збереження аудіо чи відео (скачать)

 V.  Відтворення матеріалу, що вивчався, та його застосування в стандартних умовах

 

Вправа 2

1.     Уведіть в адресному рядку браузера адресу https://learningapps.org/view4494575

  та розгадайте кросворд до теми нашого уроку (робота в групах по 2) 

(учні виконують завдання за допомогою власних гаджетів, а в кого немає можливості - на роздрукованих аркушах 





VI. Фізкультхвилинка

( повторення правил безпеки з елементами зарядки якщо правило на презентації вірно вказано, то потрібно підняти руки вгору та потягнутися; якщо правило поведінки неправильне, то треба присісти)








VIІ. Перенесення одержаних знань і їх первинне застосування практичних завдань із інструктивної картки  (до 15 хвилин) - робота в парах.

    Після практичного завдання, учні виконали   вправи для очей та перейшли до заключного етапу уроку


VIІІ. Рефлексія. Підведення підсумків уроку. 

Рефлексія. Діти кидали  Кубик Блума та розповідали: "Що сподобалось на уроці? Що викликало труднощі? Де застосуєш отриманні знання?"

ІХ. Домашнє завдання

- виконати вправи за посиланням:

https://www.liveworksheets.com/vx2647834fg  (пошук інформації в інтернеті тест -  3 завдання)

https://learningapps.org/view2026873  (тест безпечний інтернет  (10 правил для учнів))

Х. Оцінювання учнів. Подяка за урок!


ВІдкритий урок в 7 класі

 


"До хорошого  уроку вчитель готується все життя " 
                                                         В. Сухоминський

 

9 грудня  був проведений відкритий урок з інформатики для учнів 7 класу на тему: «Уведення даних до комірок. Редагування даних таблиці. Автозаповнення» . На уроці були присутніми: адміністрація закладу та голова МК природничо - математичного циклу. До уроку ставилися такі цілі:

формування ключових компетентностей:

o   вміння вчитися – розуміти мету навчальної діяльності, уміння виділяти головне, аналізувати, оцінювати, використовувати на практиці;

o   соціальна – уміння адаптуватись і визначати особисті цілі та виконувати різні ролі і функції в колективі; підтримувати взаємини;

o   загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури,  зв’язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу підручника й додаткової літератури;

o   здоров’язбережувальна – знати правила безпечної роботи з комп’ютером, учитись безпечно поводитися в комп’ютерному класі, формувати режим роботи;

o   інформаційно-комунікаційна – уміння раціонально використовувати комп’ютер для пошуку та опрацювання інформації, уміння спостерігати та робити логічні висновки;

формування предметної компетентності:

сформувати навички вводити дані у комірки та редагувати їх вміст, копіювати, переміщувати й вилучати вміст комірок і діапазонів комірок; сформувати поняття автозаповнення, розвивати вміння чітко й лаконічно висловлювати свої думки, збагачувати мовлення учнів; формувати вміння застосовувати знання та навички в різних ситуаціях; виховувати старанність, акуратність під час роботи з документами; інтерес до народної творчості.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: комп’ютери класу, презентація, інтерактивна вправа  для учнів, картки для оцінювання учнів 

                                                                        Перебіг   уроку

І. Організаційний  момент

     Привітання.   Вправа «Парасолька настрою» - (емоційне налаштування на урок)

Учням пропонувалося вибрати парасольку того кольору, яку б вони взяли сьогодні з собою, бо дощить із тих чотирьох кольорів, які перед ними були розкладені.. Після того, як вибір відбувся - було прокоментовано що чекає кожен колір на уроці. Звичайно, всі отримали настанови, що все вдасться, учні будуть активними та кмітливими.

Після емоційного налаштування були повторені  правила ТБ в комп'ютерному класі з демонстрацією картинок презентації до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання; коригування опорних знань, умінь, навичок

Учні  отримали картку самооцінювання, де вони мали оцінювати себе за кожне виконане завдання (максимальна кількість балів вказувалась проти кожної вправи), правильна відповідь оголошується після кожного завдання.

Вправа №1 Інтерактивна впрaвa  за  QR - кодами, який демонстується на моніторі.. Використовуючи власні гаджети, учні переходять до інтерактивної вправи в сервісі LearningApps 

Вправа №2  "Вказати в карткі самооцінювання адреси комірок"  (демонстрація на  слайді)

Після виконаних вправ одразу перевірили правильність та самооцінили себе

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Демонструється слайд презентації, в якому - таблиця розподілу сільського та міського населення в областях України

Проблемне питання класу: Чи достатньо вам знань для роботи з електронною таблицею? Що ще необхідно навчитись виконувати для економії вашого часу під час роботи з електронною таблицею?

 ІV. Оголошення  теми та завдань уроку  (із записом в робочих зошитах)
Пояснення нового матеріалу. відбувалося, використовуючи метод «Демонстраційний приклад.(Вчитель пояснює матеріал, демонструючи це в середовищі  Excel)
V. Закріплення знань учнів
(Практична робота учнів за комп’ютерами)
Практичне завдання:
Робота у парах за комп’ютерами по заготовках завдань, які розміщені в папці 7 класу)
Завдання 1. – застосувати автозаповнення до нумерації областей, виправити помилки в даних, згідно зразку
Завдання 2 – використовуючи зразок вишивки, виконати за допомогою копіювання комірок «вишити килим»




Після практичної частини - самооцінка

Фізкульхвилинка. Відео з Ютуба «Танець з лемуром»

VII. Підсумок уроку та рефлексія

- Повторення  основних правила введення даних до ЕТ (Вправа «Співвідношення»)

- Основні поняття уроку (вправа «Анаграма»)

Рефлексія «Кубик Блума» (діти кидають куб і відповідають на запитання, яке випаде на стороні куба: «Що було цікавого на уроці? Що було важкого? Що нового я дізнався?...

VIII. Домашнє завдання.

Обов'язкова частина

1.Прочитати § 3.2. , вивчити основні поняття та терміни

Творче завдання. Вправа 10 підручника . Відповідь у письмовій формі 

ІХ. Оцінювання учнів  

- Діти здають картки самооцінки, де підраховують середнє арифметичне за домашнє завдання, практичну частину та закріплення. Всі об'єктивно виставлені самооцінки будуть виставленими в журнал. 

Дякую всім за урок!!!