Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 17 лютого 2022 р.

Про проведення уроків з медіаграмотності

                                                     Будьте медіаграмотні!!!

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

       В рамках проведення 17.02 єдиного уроку з медіаграмотності в Барабойській гімназії відбулися наступні заходи:  

- Учні 8 класу отримали корисні поради з приводу того, як сприймати інформації, яка розповсюджується в ЗМІ та соцмережах і як відділяти корисну від "сміття"






 - Учні 6 - 7 класів ознайомились із методами медіаосвіти та переглянули відеоролик "Як не потрапити в пастку шахраїв в інтернеті та як розпізнати фейки від правди."






 - Старшокласники перевірили свою обізнаність у питанні Медіаграмотності за допомогою тесту.



                     Збірник  корисних матеріалів для подальшого використання

                   

як розпізнати фейкові новини інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.


Media Sapiens проект з підвищення медіаграмотності споживачів медійного контенту. Сьогодні в Україні потужним медіа-освітнім проектом є «Media Sapiens». Цей проект у 2010 році започаткувала «Телекритика» (зараз – «Детектор медіа») для підвищення медіаграмотності аудиторії. Матеріали сайту допоможуть відрізнити якісну та правдиву інформацію, виявляти маніпулятивні спроби впливу на громадську думку та не піддаватись їм, довідатись про інформаційні права та можливості їх використати. Цим порталом користуються журналісти, активісти, представники телекомпаній, друкованих та електронних медіа та інші, кого цікавить критичний погляд на висвітлення подій. На порталі ви знайдете добірки книг про медіа-освіту, цікаві медіа-дослідження, анонси медіа-подій, тощо.

медіаосвіта та медіаграмотність портал, створений на базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду “Академія української преси”.

media-iq  проект із розвитку медіаграмотності та критичного мислення.

https://www.stopfake.org/uk/golovna/  сайт для перевірки фактів, головна мета якого – перевірка істинності, інформації, посилення медіаграмотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.

МедіаДрайвер мультимедійний онлайн-посібник, що містить текстову інформацію, інфографіку та відео про різні типи медіа, що допомагають навчитися орієнтується у складних лабіринтах інформації.

Медіаграмотна місія  онлайн-гра, спрямована на перевірку вміння рятуватися від шкідливого інформаційного впливу.

 Наука повсякденного мислення – курс на Prometheus. Платформа Prometheus переклала українською курс викладачів університету Квінсленда (Австралія). Цей курс є одним із найпопулярніших у сфері розвитку критичного мислення. Тривалість курсу – 13 тижнів, та завдяки платформі Prometheus до нього можна долучитися у будь-який зручний для вас час. Цей курс дає нам інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно та аналітично, цінувати факти більше власного досвіду. Також курс дає знання про ментальні ярлики, якими іноді зловживають люди, та вчить використовувати ці знання для кращого прийняття рішень та більш критичного мислення.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.