Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 30 листопада 2023 р.

Сповіщений - значить озброєний! (до Міжнародного дня захисту інформації)

                                                                                   

                            Володієш інформацією - навчись її захищати!

    30 листопада  відзначають Міжнародний день захисту інформації. І всім відомий вислів "Володієш інформацією - володієш світом" саме сьогодні можна трохи змінити.  Проблема захисту інформації зараз вийшла на перше місце серед всіх завдань, пов’язаних з впровадженням інформаційних технологій. 


    Саме тому, під час уроку інформатики, учні 5 класу дізналися про історію цього свята. А саме, що цей  день відзначається 30.11, починаючи з 1988 року. Цей рік не випадково став родоначальником свята, саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія хробака, що одержав назву за ім’ям свого творця – Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки. Таким чином Асоціація хотіла нагадати всім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів устаткування і програмних засобів на проблему безпеки. 

Учні на  віртуальній дошці Padlet розмістили правила безпеки в Інтернеті та оцінили корисність сьогоднішньої інформації  - зеленим кольором, що у формувальному оцінюванні означає "Чудово! Зрозуміло! Інформація корисна!"




                        Висновок:
Пам’ятайте, що ваша безпека в інтернеті залежить тільки від вас. Не забувайте оновлювати антивірусні програми, використовувати міжмережеві екрани (Firewall) і складні паролі, які в жодному разі не розголошуйте. Особливо будьте пильними при роботі на комп’ютерах загального користування.

                                           

понеділок, 27 листопада 2023 р.

Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо. (до Дня пам'яті жертв Голодоморів)

  Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. Удруге пам’ятні дні відбудуться під час повномасштабної війни (нагадаємо, що щороку в четверту суботу листопада вшановують жертв Голодомору 1932–1933 та штучних голодів 1921–1923 й 1946–1947 років).

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок було страшне слово ГОЛОДОМОР... Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

Події  33-го особливо жорстокі, їх  треба пам’ятати, щоби ніколи не повторити… вчинені  комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу - Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1923, 1946-1947 років в Україні, вони й нині боляче торкаються душі…  Учням було запропоновано переглянути відео про Голодомор, вшанувати загиблих хвилиною мовчання та назавжди пам'ятати ціну ХЛІБА!

 





















вівторок, 21 листопада 2023 р.

ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ (до Дня Гідності та Свободи)

 

                          Відкритий мікрофон: "Заряджені гідністю та жагою свободи"

                        


День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цей день установлено "з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".

В цей день учні 9 класу переглянули відео "День Гідності та Свободи" за  посиланням:  https://youtu.be/S1FcSbaJcbo проаналізувавши поняття "Гідність" та "Свобода".

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Також учні хвилиною мовчання згадали всіх, хто віддав своє життя за Свободу нашої держави.

(Перегляд фільму "Небесна сотня - Герої не вмирають!" за посиланням: 

 https://www.youtube.com/watch?v=ha7TCxKTNsY)

Учні зробили висновок: "Ми вистояли на Майдані - переможемо у війні!"



четвер, 16 листопада 2023 р.

День толерантності.

                  "Толерантність – шлях до миру"

Продовжуємо кольоровий тиждень  толерантності, не дивлячись ні нащо... Сьогодні - день толерантності і ми  -  в білому - говоримо про толерантність", адже білий колір -  означає благородство, чесність, відкритість.

                             Трохи історії

 Міжнародний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».




                                           Як стати толерантним?

Зрозуміти: якщо хтось відрізняється від вас, це не означає, що він гірший від вас.
Навчитися сприймати людей такими, якими вони є, без намагань змінити їх.
Цінувати неповторну особистість кожного.
Поважати почуття, думки й переконання кожного, якщо навіть вони не збігаються з вашими.
Перегляд не простого мультфільму – знятого французьким автором і батьком дитини з аутизмом дозволить нам наблизитись до розуміння, як не просто бути іншим.
Перегляд відео
 https://www.youtube.com/watch?v=yGl4uAtVNl0&t=307s
Робимо висновки:
   Для того, щоб бути толерантною людиною потрібно самореалізовуватись, самовдосконалюватись, виховувати в собі ті якості, що будуть наповнювати наше буття тільки позитивними емоціями і кожною щасливою хвилинкою нашого життя. Бо тільки таким чином можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігаючи при цьому самобутність і унікальність. Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості і доброти!


 

вівторок, 14 листопада 2023 р.

Безпека на дорозі - безпека життя!

 В рамках Всеукраїнського тижня  безпеки дорожнього руху 14 листопада учні 9 класу переглянули повчальний короткометражний повчальний фільм "Небезпечна гра". У фільмі йшла мова про 15 - літнього підлітка, який взяв батькову машину, щоб покатати своїх друзів - звісно, був алкоголь, перевищення швидкості та  - як наслідок - втеча від поліції, яка закінчилася ДТП: постраждав підліток, який був в навушниках - не чув машину та на скейті переїжджав дорогу та дівчина, яка сиділа на передньому сидінні авто та не була пристебнута, а також сам водій  - травмована рука.

Діти, переглянувши фільм, вказали на всі помилки, які були допущені учасниками ДТП, назвали порушення та навіть вказали міру покарання підлітка. Найкульмінаційнішим виявився фінал - дівчина зазнала травм, які були не сумісні із життям ..., а хлопець, який був на скейті - залишився інвалідом...

Ось такі страшні  наслідки виявилися в результаті  однієї витівки...

Будь обережні на дорозі!!! Життя - найцінніший дар!!!













понеділок, 13 листопада 2023 р.

Поспішай робити добро! (до Дня доброти)

                                                              "Раз добром нагріте серце вік не прохолоне"

                                                                                          Т. Шевченко


Всесвітній день доброти святкують 13 листопада. Саме цього дня 1998 року на Першій конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Цілі і завдання організації – надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків.


Творити добрі справи – неймовірно просто, добро не вимірюється грошима, часом – не вимагає багато часу і сил, головне – почати. Навіть просто добра усмішка незнайомій людині – вже здатна творити чудеса, в тому числі й для самої людини, хто це добро робить. Адже крім того, що добрі справи підвищують всім настрій, вони ще й як не можна краще впливають на самопочуття, підвищують життєвий тонус.


Учні 9 класу приєдналися  до цього доброго, чудового свята - наосліп обрали собі добру справу, яку потрібно виконати сьогодні. Також бажаючі  учні - записали список добрих справ, які вони в силах виконувати щоденно. 

Були складені Правила доброти, які можна виконувати щоденно: посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент, подаруйте квіти сусідці чи незнайомці, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, змайструйте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя...

І, звичайно ж, бажано творити добро щодня, а не лише у Всесвітній день доброти.