Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 29 грудня 2022 р.

Новорічні розваги 8 - класників

  Розважальна шоу - програма  "Заячі перегони" 
або Як ми зустрічали Новий рік...
             
 Кожна дитина, навіть коли дорослішає,  з нетерпінням чекає  Новорічного свята. Ялинка, подарунки,  здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо… Саме тому, разом з Чуріковою Катериною Володимирівною, моєю незамінною помічницею, було вирішено провести новорічне свято, на якому (з урахуванням побажань учнів): 
по- перше,  було весело та цікаво;
по - друге, була інтрига та азарт;
по - третє, було смачно!
 Все це разом поєднувалося  тільки у розважальному шоу.
 Учні були поділені на 3 команди, між якими були влаштовані "Заячі прегони" - новорічні конкурси - розваги: діти складали новорічні вітання та записували їх на відео; 






- відгадували зимові логічні загадки та ребеси;

 -  між конкурсами - пригощалися солодощами, які були ще й з передбаченнями на новий рік.

Азарт та інтрига розпочалася при проведені "Новорічної лотереї", де кожен учасник заздалегідь приніс подарунок та вклав його що чарівної коробочки. Далі: номерок - учаснику, номерок - у скриню, з якої буде визначатися володар "Подарунка". Діти переживали та чекали свого виграного подарунка: це були і ручки, і різноманітні шоколадки, і блокноти, і браслети та інше.


Отримавши подарунки, всі мої 8 - класники були нагороджені "Титулованими  Грамотами" за підсумками роботи в І семестрі. Хтось отримав титул "Допитливий розум", а хтось  - "З чистого листа!", але головне - всі були згодні з зазначеними титулами та на позитивній ноті приступили до Солодкого столу. 


         Діти отримали побагато задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, а напрощання всі отримали новорічні подарунки від Дальницької с/р.
 Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго!

середа, 28 грудня 2022 р.

Новорічні розваги учнів 6 - 7 класів

              Новорічна шоу - гра "Шукачі пригод" (6 - 7 кл.)

27 грудні учні 6 - 7 класів грали у шоу - гру "Шукачі пригод", приймаючи участь у конкурсах та розвагах, які приготували їм вчителі - аніматори.

Метою заходу було  розвивати творчі та інтелектуальні здібності учнів, активність,  кмітливість, комунікабельність і креативність дітей,  стимулювати піднесений настрій учнівського колективу;    змусити здобувачів освіти 6 - 7 поринути у дитинство,  виховувати почуття справжньої дружби і підтримки між однокласниками, сприяти об’єднанню класних колективів; навчити працювати в команді та змістовно  організовувати своє дозвілля. 





В пошуках пригод та гарного настрою, учні мали пройти кімнати - конкурси:

 - "Вітальна" , на якій протрібно було скласти віршоване привітання та розіграти його.

- "Новорічна маска" - вгадати, яка маска на тобі

- "Новорічні естафети" - веселі конкурси в спортивному

- "Зроби Сніговика" - склеїти сніговика з повітряних кульок, вдягнути його та розмалювати

- "В гостях у казки" - зіграти казку в ролях

Учні із задоволенням виконували завдання та приймали участь у конкурсах. Завершилося свято  врученнням подарунків та салютом аплодисментів! 

                    

Новорічний квест для початкових класів

             Святковий новорічний квест " У пошуках подарунків"

27 грудня для учнів 1 - 4 класів відбувся святковий новорічний квест. Спільними зусилями колективу вчителів та лідерів учнівського самоврядування була створена команда аніматорів, які розважали дітей та зустрічали їх в кожній квест - кімнаті. 

Метою заходу  було  викликати в дітей позитивний емоційний настрій, створити атмосферу добра і дружби, виховувати в учнів чуйність, доброту, доброзичливість, вдячність, сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, сприяти об’єднанню класних колективів. 

Розпочалося свято  з того, що діти опинилися в казковому лісі, де їх зустріли веселі Зайчики, які танцювали і весели дітей, поки не з'явився Лісовик і не приніс листа від Діді Мороза, який написав, що з ним трапилася біда і подарунки, які він ніс дітям - пропали; просив допомоги та підримки.

 Звісно, всі діти погодилися допомогти Дідусю Морозу та виконувати завдання, які  на них чекали у квест - кімнатах. 

Подорожуючи етапами квесту:

 - "Збери Сніговика",

- "Прикрась ялинку", 

- "Чарівна рукавиця",

-  "Зимова пісня",

- "Заячі прегони", 

- "Танці - зігванці" 


 діти отримали позитивні емоції та гарний настрій. 

Наприкінці свята учнів чекала зустріч із врятованим Дідом Морозом та Снігуронькою, які подякували за допомогу, привітали з Наступаючим Новим роком та подарували подарунки.















понеділок, 19 грудня 2022 р.

Святий Миколай, учнів 8 класу не минай!!!

                           Виховна година: "День Святого Миколая в різних країнах"

Мета заходу: ознайомити учнів та вчителів з історією походження свята  Святого Миколая, традиціями його святкування в різних країнах світу; розкрити на прикладах різних сказань, легенд, переказів образ великого Святого, його авторитет непогрішності й безмежної довіри до
людей, причини привабливості, своєрідного магнетизму, живучості в усі віки; виховувати пошану до святинь, основ християнської моралі.
 

     День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі – День Миколи, Зимовий Микола) – це день святкування та вшанування пам’яті Святого Миколая у католиків та православних. Цікаво, що хоч Миколай і був греком, його вшановують не тільки православні, і католики, та  навіть, мусульмани та язичники. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19  грудня за новим стилем, а ті, що дотримуються григоріанського календаря – 6 грудня.

Переглянувши повчальну презентацію, учні дізналися: 

-  перші згадки про Миколая, як і традиції святкування,розповсюдились по світу завдяки німцям. Візантійська принцеса Феофано, дружина германського князя Оттона ІІ, розповіла місцевим жителям про святого і вже в 11 столітті вся Європа знала про його добрі справи і ще добріше серце. де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами, іграшки, які клали в нові чи начищені полагоджені старі черевики чи у панчохи, які вішали на каміни.

 Звідки взялась ця традиція? Чому Миколай деяких країнах ставить подарунки саме туди?

 Одна з легенд говорить, що колись Святий вирішив допомогти трьом сесирам, що злидарювали. Напередодні Різдва він кинув їм в димохід три мішечки з монетами. А сестри саме розвісили на каміні випрані панчішки, куди й потрапили подарунки.

Часто Святий Миколай приходить не сам. У ряді країн Західної Європи його супроводжує ослик, а в Австрії напередодні свята містами бігає чортівня, яку згодом розганяє святий Миколай, вирушаючи роздавати подарунки дітям, які вже наперед виставили начищене взуття за поріг.

В Албанії день Святого Миколая більше відомий, як свято Миколая Зимового. Починають його відзначати албанці увечері 5 грудня й святкують весь день 6 грудня.      Напередодні люди запалюють свічки й дотримуються посту до півночі, а потім на стіл подається смажене ягня або свинина. Починається святкова трапеза, й люди говорять один одному такі слова: «Нехай ніч Святого Миколая допоможе тобі!»

 - Італії на острові Сардинія є невелике містечко Сассірі. Його покровителем вважається Микола Чудотворець, тому й головне свято міста припадає на 6 грудня. Вже багато років у Сассірі існує гарна традиція під назвою Rito delle nubile. Полягає вона в тому, що протягом усього дня у свято Святого Миколая молодим нареченим дарують подарунки.

-  У Франції Святий Миколай Чудотворець вважається покровителем Лотарингії, і саме в цій області день Святого Миколая святкують особливо активно. Більш того це офіційне свято регіону.

- У містечку Сан-Ніколя-де-Пор день Святого Миколая святкується дуже незвично. Увечері з центру міста виходить святкова процесія і рухається по головних вулицях, супроводжувана фанфарами. На чолі процесії йде білобородий старець – Святий Миколай, а супроводжує його привид з різками в руках, щоб відшмагати неслухняних діточок. А після покарання пустунів привид забирає їх із собою в мішку.

-  У Голландії діти вірили, що святитель щороку припливає в Роттердам на кораблі  з Іспанії, яка уособлювала «теплі країни», а в місто в’їжджав на коні у супроводі «Чорних Пітів» - помічників-негренят, - у червоному обладунках католицького єпископа й з єпископською палицею. У ці дні дітвора акуратно розставляє своє взуття в будинку перед димарем, каміном або перед вхідними дверима. Цей процес обов’язково супроводжується співом спеціальних пісеньок для Святого Миколая.

 - У Польщі напередодні ввечері вішають чисті білі панчохи сподіваючись, що вони будуть наповнюватися горіхами і мандаринами, але не вугіллям…Тут Святий Миколай приходить як єпископ в яскравому одязі, несучи золотий посох, що нагадує гак пастуха. Спустившись з небес з помічником-ангелом, Святий Миколай мандрує пішки, верхи або в санях, запряжних білим конем.

У Чехії вірять, що святого супроводжують чорт і ангел: кожен з них має в руках книгу, де занотовуються добрі і погані справи дитини, на основі яких святий вирішує, чи гідний малюк подарунків.

Ознайомившись із цікавими фактими, діти пригостилися солодощами та позитивно налаштовані продовжили навчання!












День Святого Миколая - 2022

                                    "Святий Миколай, до нас завітай - 
                                            Чемних діток привітай!!
19 грудня -  День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а діти нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. 
В нашому закладі лідери учнівського самоврядування привітали учнів початкової школи:
у 3 - Б класі -  роздали дипломи кожному школяреві із зазначеною номінацією, учням 2- х класів - подарували солодощі та канцелярські приладдя. 
Діти були дуже задоволені та наздвичайно вдячні за подарунки, а просили в Миколає лиш одне:  
ЩОБ БУВ МИР НА УКРАЇНІ!!!

субота, 3 грудня 2022 р.

Участь у акції "Ялинка"

         Креативність + бажання = "Альтернативна ялинка"

Навіть дистанційний формат проведення щорічної традиційної акції "Ялинка" не завадив взяти в ньому  участь учням 8 класу. 

                                   


Небога Кирило.  Робота   "Лісова красуня"


                        Новаковський Микита. Робота "Свято наближається"






Чуприна Дмитро. Робота "Солодка ялинка"




четвер, 1 грудня 2022 р.

Можливості - обмежені, здібності - безмежні

                                      Дистанційна година спілкування 
                               до Міжнародного дня інвалідів (3 грудня)


Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Переглянувши презентацію, діти дізналися про знаменитих талановитих людей, які були з обмеженими фізичними можливостями або мали невтішний діагноз....Але це їм не завадило стати відомими на весь світ, розвивати свої здібності та творити!