Чуприна Дмитро, 9 клас - керівник Под'ячева Л. Л.
пʼятниця, 29 березня 2024 р.
Участь у ІІ етапі конкурсу - виставці "Люби і знай свій рідний край"
Чуприна Дмитро, 9 клас - керівник Под'ячева Л. Л.
неділя, 24 березня 2024 р.
Фінансова грамотність на уроках англійської мови
четвер, 21 березня 2024 р.
Чергове навчання в онлайн школі юних євроінтеграторів.
18 березня відбулося чергове навчання в онлайн школі юних євроінтеграторів за темою "Як працюють інституції ЄС?". Учасники дізналися про функціонал Європейського Парламенту, Європейської Ради, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії та Європейського Суду, а розпочалася зустріч з приємної новини: пані Олена повідомила нам про перемогу на конкурсі проєктів, що був оголошений European Union in Ukraine.
Також ми із задоволенням познайомилися з візитівками команд - ліцею № 2 м. Андрушівку, що гідно представила " Євроклуби Андрушівщини , Євроклубу "Ровесник" ліцею № 25 м. Житомира, та Євроклубу Червоненського ліцею "Євроміст".
Наприкінці зустрічі, учасники отримали чергове домашнє завдання - переглянути анімації про діяльність ЄС , які створені за підтримки Європейського Союзу. Саме ці матеріали будуть слугувати підтримкою у підготовці локальних заходів Євроклубів - партнерів по завершенню онлайн школи.
Дякуємо, пані Олено, за цікаву та змістовну зустріч!
вівторок, 19 березня 2024 р.
Людина - не товар! (профілактика торгівлі людьми)
З метою підвищення рівня поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми для учнів 9 класу 19.03 була проведена виховна година "Торгівля людьми - прояв сучасного рабства". За допомогою навчальної презентації учні з'ясовували причини торгівлі людьми, ознайомлювалися з різними формами торгівлі людьми та позбавлялися небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми.
Також учні отримали настанови та поради щодо документів, які необхідно перевірити у випадку виїзду за кордон з метою роботи та ознайомилися з телефоном гарячої лінії, куди можна звернутися у випадку торгівлі людьми або натяком на порушення прав людини.
пʼятниця, 15 березня 2024 р.
Масниця широка або як ми смачно смакували...
Сьогодні ми святкували Масницю, але є й інші його назви, серед яких - Колодій, Сиропуст, Масляна, Сирний тиждень та інші.
Масниця в Україні - улюблене і веселе свято тривалістю цілий тиждень, з хороводами, іграми та частуваннями. Незважаючи на те, що воно має язичницьке коріння, свято увійшло в історію і відзначається й донині. У православних Масниця - це підготовка до Великого посту, називається вона Сирна або М'ясопусна седмиця.
В Україні готують насамперед не млинці, а вареники з сиром, политі сметаною - це головна страва свята. Саме тому - вареники сьогодні були основним блюдом нашого святкового столу.
"Зачекайте вареники, прийде на вас Масниця", - каже українська народна приказка, а українські козаки свого часу жартували - мовляв, на Масницю навіть турки вареники їдять. Млинці також люблять всі смакувати: хоч з начинкою, хоч без...
Голіченко Лариса Володимирівна, почесний гість нашого свята, розповідала про історію та обряди, які пов'язують із Масницею.
Дякуємо нашим батькам за дуже смачне свято!
вівторок, 12 березня 2024 р.
Чергова зустріч євроклубів
11 березня відбулася друга конференція учасників «Євроклубу5», яку організувала та цікаво провела пані Олена Дікова – Фаворська. Темою конференції стала цього разу - «Історія ЄС». Учасники конференції, члени євроклубів, дізналися про Декларацію Р. Шумана, Об'єднання вугілля і сталі, про 6 країн - сміливців, які були першими у започаткуванні сучасного Європейського Союзу. Окрема увага - Копенгагенським критеріям - умовам вступу країн - претендентів.
Євроклуб " Перемога" Одеської
гімназії №19 занурив нас у атмосферу свого неймовірного міста,
яке сьогодні асоціюється не тільки з гумором та добрими, гостинними людьми, але
і зї стійкістю та мужністю, яку одесити демонструють під час війни.
З нетерпінням чекаємо наступньої зустрічі!!!
Шевченко носить форму ЗСУ
11.03, до 210 річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка, учні 9 класу шукали відповідь на проблемне запитання "Чи актуальна творчість Шевченка сьогодні для молоді загалом?". Аналізуючи роздуми учнів, можна впевнено сказати, що українська молодь поділяє ідеї Шевченка і це робить його безсмертним.
Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок “Кобзаря” великого просвітителя. Творчість цього поета байдужим не залишає нікого. Проходять роки, а його актуальність не згасає, особливо у наших серцях. Він все говорить – а ми слухаємо, аналізуємо, часом і плачемо. У чому ж такий фантастичний феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через два століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?
- "Тарас Шевченко… Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ."
Учні згадали про пісню "Думи", у виконанні А. Пивоварова та Дорофєєвої, переглянули відео на цю пісню - і підспівували, і плакали...
Далі учням було запропоновано переглянути кліп, в якому наші захисники говорять цитатами Шевченка, познайомилися з Шевченківськими муралами - масштабного за своїм розміром живопису, що прикрашає будівлі.
Також було згадано про пророчі слова українського генія, які визріли на Євромайдані:
Борітеся –поборете,
Вам Бог помагає
В своїй хаті своя правда
І сила, і воля.
Ці слово великого Кобзаря розбудило
свідомість сучасних українців, запалило у їхніх серцях вогонь правди і супротив
до несправедливості, брехні.
Окрилені шевченковим словом до волі, до правди, до справедливості
люди вийшли на Майдан, щоб відстояти пророцтво Шевченка:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі!
Дай Боже, що ці слова Шевченка стали пророчими й щодо найскорішого закінчення теперішньої війни...
неділя, 10 березня 2024 р.
Креативно - позитивне свято для мам
Конкурсно - розважальна програма «ХТО ЗВЕРХУ?»
- «Ой, мамо, ти нічогісінько не розумієш!»,
- «Батьки ніколи не розуміють своїх дітей»,
- «Як важко стало говорити із сином» - або впасти в філософські роздуми про відносини поколінь?
- Дати відповідь на це вічне запитання ніхто не в силах, а дати відповідь «хто зверху» сьогодні - постараємося.
Визначити, хто ж переможе в сьогоднішньому нелегкому двобої, люб'язно згодилася суддя найвищої категорії, пані Справедливість – вчитель математики Мурашко Ніна Павлівна.
Команди взяли участь у 5 раундах: "Вірю не вірю", "Склади слово", "Вгадай мелодію", "Хто (що) я?" та "Конкурс капітанів".
Поки Пані Справедливість готувалася оголосити результати для наших мам чекав ще один сюрприз - розіграти казку - експромт "Ріпка". Всі наші актори були не перевершеними, а гра - заслуговувала на премію Оскар, глядачі - плакали від сміху разом з деякими акторами.
Підсумувавши бали - виявилося, що перемогла "Дружба". На цій позитивній ноті, ми перейшли до другої частини нашої програми - "Вітальної".
Всі діти привітали своїх найкращих мам квітами, солодощами та подякою, а Чуприна Дмитро присвятив своїй мамі пісню!
Сподіваюся, що позитивні емоції від свята ще довго будуть у пам'яті всіх учасників!