Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

субота, 27 квітня 2024 р.

День цивільного захисту або майстер - клас з правил безпеки!

                                           "У найбільшій безпеці той, хто напоготові,
                                                навіть коли немає небезпеки"
                       

Тиждень цивільного захисту в нашому закладі завершився проведенням 26 квітня Дня Цивільного захисту, як практичного відпрацювання отриманих знань, щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
Розпочався день з навчальної евакуації, яка перейшла у лінійку - відкриття Дня ЦЗ: старости класів здали рапорти про готовність до проведення Дня ЦЗ Президенту гімназії Чуприні Дмитру, який своєю чергою доповів про це директору закладу. Валентина Леонідівна наголосила, що кожний громадянин України повинен знати правила ЦО та правильно діяти за ними в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, особливо гостро стоїть це питання в період війни. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих рятувальників та нагадано про правила поведінки під час сигналу "Повітряна тривога". 
   Під час  Дня цивільного захисту  були проведені різноманітні  заходи: тематичні виховні години, під час яких класні керівники 1-9 класів та вчителі - предметники  використовували навчальні комп’ютерні презентації, пам’ятки, відеофрагменти, проводили  вікторини, тренувальні тести,  залучали учнів до  розв’язування  ситуаційних задач, складання алгоритмів дій під час надзвичайних ситуацій, зокрема, що сталися на хімічно-небезпечних об’єктах та об’єктах атомної енергетики (аварія на ЧАЕС). Також відпрацьовувалися правила поведінки в умовах воєнного стану, порядок дій на випадок евакуації, пожежі, дії за сигналом «Повітряна тривога!», під час виявлення підозрілих, вибухонебезпечних предметів,  проводилися  тренувальні заняття з використання засобів індивідуального захисту; на великій перерві  дівчатка гуртка з черлідингу продемонстрували свій показовий виступ, присвятивши його нашим рятувальникам.
А завершився наш день квестом  для 5 - 9 класів - "Знаю. Вмію. Допоможу!".
Метою квесту було виробляти в учнів уміння, навички грамотно діяти у різних надзвичайних ситуаціях; розвивати вміння берегти своє здоров’я і життя, дотримуватися правил безпечної поведінки;  виховувати життєву потребу слідкувати за своїми діями, виховувати вміння працювати в команді
Для досягнення мети, учням було запропоновано пройти 7 етапів: 
- "Вікторина" - дати відповідь на 10 запитань стосовно правил безпеки
- "Стихії" - потрібно було навмання витягнути одну із запропонованих стихій і розказати про неї,  її небезпеку та правила дії під час неї.
- "Тривожна валіза", яку потрібно було скласти
 - "Медична допомога" - діти практикувалися у наданні першої допомоги при переломах, зупинці  кровотечі, втрати свідомості та ін.
- "Смуга перешкод" - відпрацювання фізичних навичок при переправі та здоланні перешкод
- "Радіаційна небезпека" - вдягнути протигазник та в ньому здолати перешкоди
- "Влучний стрілець" - учні мали можливість влучати в повітряні кульки із навчальної зброї.

Стомлені, але задоволені Днем ЦЗ та собою, тому що правила безпеки знаємо, учні зробили висновок: безпека - це процес, а не результат!

















пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Тиждень цивільного захисту - 2024

                       "Думати - швидко, діяти - чітко!"
 

В період з 22 квітня по 26 квітня в нашій гімназії проходив Тиждень цивільного захисту під гаслом "Думати - швидко, діяти - чітко!"

Завданням цього тижня було поглибити проінформованість та знання учнів з життєво необхідними вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації.








                                  В рамках Тижня було проведено:

1.     Виставка та перегляд методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе».

 


2.     Розміщення на блозі гімназії пам’яток, листівок для батьків та учнів

3.     Виховні  години до Дня Чорнобильської трагедії: «Чорнобиль: біль та скорбота України» , (1- 9 класи)



 

4.     Практичні заняття в класі безпеки: «Ми-пішоходи», «Небезпечні перехожі», «Вогонь друг, вогонь-ворог» (відчуття небезпеки щодо вогню,         електричного струму і правил пожежної безпеки)

 

5.                 Виховні заняття та бесіди:

  • 1-4 класи – «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання»;
  • 5-9 класи – «Обережно! Небезпека»;  «Захисти своє життя. Порядок дій у НС»,  «Загроза радіаційного та хімічного зараження: як діяти ?
 
  • Тематичні уроки:
  • 1-4 класи – «Безпечна прогулянка в період війни» (Дітям про уникнення небезпеки під час війни);
  • 5-9 класи – «Бережи здоров’я і життя» (Про збереження фізичного та психічного здоров’я в умовах воєнного стану); «Надання першої домедичної допомоги» (Правила надання першої домедичної допомоги).








6.     Тренування екстреної евакуації

7.     Інформаційна хвилини «Агресія і Соціальні мережі» (Правила                    поведінки з однолітками та дорослими, які проявлять агресію в реальному житті та під час спілкування в соцмережах)

                           

8.     Хвилинки дискусії «Будь обережним на вулиці і вдома» (Запобігання  різним видам дитячого травматизму).

 


9.    9. Учні початкової школи в рамках Тижня безпеки життєдіяльності відвідали пожежну частину. Ознайомились з правилами пожежної безпеки, розширили уявлення про роботу рятувальників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення.

                          

1      10.  Зустріч учнів 5 – 9 класів  з представниками Чорноморської  міської організації Товариства Червоного Хреста України:  Руслановим  Миколою, Головою Чорноморської міської організації та   Єфановою  Юлією, фахівцем  з розвитку організації та волонтерства, на тему: «Обізнаність населення з мінної безпеки"






12   12       Конкурс малюнків «Моя безпека – це життя!»

                                  


13.  ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ  (за окремим планом, узгодженим з МНС). Далі буде... (окрема публікація)

                           

 

За практичними навичками - до пожежної частини!

                            Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває!

25 квітня, в рамках проведення Тижня цивільного захисту,  учні 3-4 класів відвідали  пожежно - рятувальну частину. Екскурсія відбулася з урахуванням всіх норм та правил поведінки під час воєнного стану і дала можливість дітям відчути себе юними рятувальниками. Також  учні дізналися як облаштована пожежна машина, як працює пожежний нанос, як спрацьовує сигналізація та виїжджають пожежники на виклик, а також повторили  базові знання з пожежної безпеки.

 Діти активно запитували пожежника як відбувається процес гасіння пожежі, приміряли спецодяг кожен другий розказував, що мріяв стати рятувальником. Дякуємо за таку пізнавальну та цікаву екскурсію!

                               



четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять

                                 
До Дня Чорнобильської трагедії для учнів 9 класу була проведена година - спомин "Чорнобиль... Трагедія..Пам'ять...". Учні переглянули кадри хроніки тих днів, усвідомлюючи, що слово "Чорнобиль" -  це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. 
Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою: пожежникам, експлуатаційному персоналу ЧАЕС, військовослужбовцям, будівельників, ученим, медикам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.   Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. 

Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.


середа, 24 квітня 2024 р.

Ще раз про кашлюк учням 9 класу

 Сьогодні на уроці з основ здоров’я вчитель Андрейку О.Л. з учнями 9 класу розглянули хворобу кашлюк – захворювання, яке може бути викликане вірусами або бактеріями.

Які симптоми?

Симптоми кашлюка включають кашель, біль у горлі, нудоту та інші ознаки застуди.

Наслідки та профілактика:

Не лікуваний кашлюк може мати серйозні наслідки, такі як пневмонія. Щоб уникнути захворювання, важливо дотримуватися правил особистої гігієни, уникати контакту з хворими та вчасно звертатися до лікаря при перших симптомах.

Навіть якщо ти здоровий, важливо пам’ятати про ці прості заходи, щоб захистити себе та інших від захворювань.






вівторок, 23 квітня 2024 р.

Профорієнтаціє триває

 23.04 відбулася онлайн - зустріч з учнями 9 класу та представницею Одеського педагогічного фахового коледжу Шмигановською Оленою Сергіївною.

Учні дізналися, що коледж пропонує широкий спектр програм з навчання, що охоплюють такі галузі, як: дошкільна та початкова освіта, а також додаткові спеціалізації:
📌англійська мова
📌психологія
📌логопедія
📌інформатика
📌образотворче мистецтво
📌фізична культура
 Олена Сергіївна розказала про переваги вступу в їхній коледж, як після 9 та і після 11 класу:
 - сучасне обладнання та інфраструктура
- можливість проходження практики в найкращих закладах освіти 
- індивідуальний підхід до кожного студента
- зручний графік занять, що дозволяє поєднувати навчання з роботою або іншими зобов'язаннями.
Дякуємо за змістовну розповідь та можливість бути біше обізнаними у світі професій!


понеділок, 22 квітня 2024 р.

Календар щеплень для дітей та дорослих

 

           


За посиланням https://vaccine.org.ua/vakczynacz.../vaccinationua-calendar/ можна переглянути детальний календар щеплень для дітей і дорослих.

#"Імунізований — захищений, живий!"

Інформація для батьків до тижня імунізації

#"Імунізований — захищений, живий!"




Імунізація є одним із найбільш ефективних та економічно доцільних заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують у теперішній час. Завдяки вакцинації багато інфекційних захворювань відійшли в минуле.

У рамках Українського тижня імунізації проводиться батьківський лекторій «10 фактів про вакцини».
Шановні батьки!
- переходьте за посиланням: https://vaccine.org.ua/2024/04/15/10-faktiv-pro-vakczyny/
- скануйте QR - код для детального ознайомлення з інформацією щодо імунізації.




Тиждень імунізації 2024 #"Імунізований — захищений, живий!"

 

"Імунізований — захищений, живий!"



З 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW). Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя
На Національному порталі імунізації всі бажаючі можуть переглянути "Джерела інформації про вакцинацію" за посиланням: https://vaccine.org.ua/

10 фактів про 10 захворювань,
вакцинація проти яких входить до Національного календаря щеплень України.
  1. Гепатит В — це небезпечна для життя інфекція печінки. Можливі наслідки гепатиту В – хронічна хвороба печінки та ризик смерті від цирозу печінки та раку печінки.
  2. Туберкульоз може призводити до серйозних наслідків включно з летальними випадками. Шанси такого розвитку подій високі у випадку, коли дитина першого року життя захворіє на туберкульозний менінгіт чи міліарний туберкульоз.
  3. Кашлюк іноді називають “стоденним кашлем”. Найбільш небезпечним це захворювання є для дітей першого року життя: більше половини таких діток потребують госпіталізації, а кожен 100-й захворілий помирає навіть за наявності кваліфікованої медичної допомоги.
  4. Підступність такого інфекційного захворювання, як дифтерія, в тому, що вона може передаватись не лише від хворої людини, а й від носія збудника. В останньому випадку носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися. Підступна дифтерія також тим, що її початок може бути дуже схожим на звичайну “застуду”. Навіть при лікуванні близько 1 із 10 пацієнтів з дифтерією гинуть
  5. Правець має одну суттєву відмінність від інших вакциноконтрольованих інфекцій. Він не передається від людини до людини, але може десь чатувати на кожного. Інфікуватися можна навіть через незначну травму. Чим сильніше забруднено рану, тим коротший інкубаційний період і тим гірший прогноз для пацієнта.
  6. Невиліковний параліч є одним з найважчих ускладнень. поліомієліту. Близько 5% хворих помирають, в основному, від порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. Специфічного лікування поліомієліту не існує
  7. Хіб-інфекція – це група захворювань, викликана бактерією Hib (Haemophilus influenzae типу b), також відомою як гемофільна паличка. Найбільш небезпечними ці захворювання є для дітей до 5 років: вони можуть призвести до пожиттєвої інвалідизації і навіть смерті. Серед захворювань, які спричиняє хіб-інфекція, – менінгіт (інфекція оболонки головного та спинного мозку), пневмонія (запалення легень), епіглотит (набряк надгортанника, що швидко призводить до обструкції дихальних шляхів та суттєво ускладнює дихання).
  8. Підгострий склерозуючий паненцефаліт – це рідкісне, але невиліковне ускладнення кору. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що розвивається за 7-10 років після перенесеного кору. Хворий поступово втрачає інтелектуальні та поведінкові навички; розвиваються судоми.
  9. Краснуха входить до групи так званих TORCH інфекцій. Це група інфекційних хвороб, що можуть призвести до викидня, а також до серйозних аномалій розвитку плоду або навіть до його загибелі. Буква R в абревіатурі означає Rubella (краснуха).
  10. До можливих ускладнень епідемічного паротиту відносяться орхіт, орхоепідидиміт (запалення придатків яєчка), що спостерігаються в 1 з 4 чоловіків з епідемічним паротитом та можуть ускладнюватися в подальшому безпліддям.
Цікаві факти про вакцинацію: