Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

четвер, 4 квітня 2024 р.

Обережно: міни!

  квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги у розмінуванні. На жаль, для України він стане ще однією гіркою пам’яткою про злочини російських окупантів.
 Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати.
Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще рашисти, відступаючи, хаотично мінують все, що можуть:  тіла вбитих ними людей, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та навіть свою кинуту техніку. Так вони намагаються завдати максимальної шкоди.
Тому, учні 9 класу ще раз отримали інформацію про те, що робити, якщо знайшли небезпечний предмет, про види мін та підозрілих предметів...
    • Якщо натрапили на підозрілий предмет, не чіпайте його та ні в якому випадку не переміщуйте в інше місце.
    • Позначте місце знахідки чи візуально запам‘ятайте.
    • Відійдіть на безпечну відстань, повідомте про знахідку.
    • Зателефонуйте за номером 101 та розкажіть про знахідку рятувальникам.
    • Чекайте приїзду фахівців ДСНС.

Рятувальники наголошують, що кожен повинен знати алгоритм дій у випадку виявлення небезпечних знахідок. Незалежно від віку, головне правило – НЕ чіпати!









За статистичними даними, один день війни - це  5 днів розмінування. Проте люди зазнають травм та гинуть від мін та інших вибухонебезпечних предметів навіть за відсутності активних бойових дій. І кількість таких постраждалих щодня збільшується. Це реалії сьогодення.

Ми всі повинні пам’ятати, що загроза вибуху може бути прихована у непомітних і на перший погляд безпечних, побутових речах. Кожен має навчити дітей базових правил безпечної поведінки і дій у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів. Знання та дотримання цих правил допоможе врятувати не одне життя!
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв'язану російською федерацією війну у країні заміновано значні частини територій. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися, тощо. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.
Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт. А відтак, міни загрожують Україні спустошенням, але не безнадією. 

· позначити місце знаходження вибухонебезпечного предмета, огородити його, встановити добре видимий орієнтир, вивісити прапорці червоного кольору, якщо є можливість, виставити охорону;

· негайно повідомити до Служби порятунку за номером “101” та поліції за номером “102 (в повідомленні вказати місце та час знаходження вибухонебезпечного предмета, своє прізвище, адресу, телефон);
Разом ми подолаємо і цю небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою - це знання. Адже хто обізнаний - той захищений!
Дії при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухонебезпечним:
· негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
· попередити перехожих про можливу небезпеку;
· очікувати на прибуття рятувальників на безпечній відстані (100м).

Пам’ятаємо правило трьох НЕ:
· не наближатися;
· не пересувати та не брати до рук, не чіпати предмет у будь-який інший спосіб (не розряджати, не кидати по ньому, не чинити жодної іншої механічної дії стосовно нього, не розводити поруч багаття);
· не користуватися поблизу знахідки мобільним телефоном.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.