Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

понеділок, 22 квітня 2024 р.

Обережно: кашлюк!!!

 

              Що потрібно знати про кашлюк

Кашель, який довго не проходить: що потрібно знати про кашлюкХто хворіє на кашлюк

Найчастіше на кашлюк хворіють діти до 2 років і для них це захворювання є найнебезпечнішим. Також хворіють діти дитсадкового віку.

Приступи кашлю в дітей можуть тривати місяць і більше - і вони їх переносять важче. Перенесена інфекція не дає гарантії від повторного зараження, тому люди можуть захворіти на кашлюк знову, хоча і в легшій формі.

Які є способи уберегтися

Найнадійнішим способом убезпечити себе від інфекції або знизити ймовірність тяжкого перебігу хвороби є вакцинація.

Щеплення роблять за державним календарем у віці 2 місяців, далі - у 4 місяці, потім у 6 та 18 місяців.

Бажано робити щеплення вагітним жінкам – у період з 16 до 32 тижнів вагітності, щоб захистити антитілами новонародженого малюка до того часу, як він отримає свою першу вакцину.

Світова практика доводить безпеку та необхідність таких вакцинацій, оскільки кашлюк для новонароджених дуже небезпечний.

Коли звертатися до лікаря

При тривалому кашлі, особливо якщо він супроводжується спазмами, потрібно звернутися до свого лікаря, щоб визначити причину та підібрати лікування.

Зазвичай для лікування кашлюку потрібен час, збалансоване харчування, відпочинок. Також слід стежити за станом, щоб не було ускладнень.

Лікування кашлюку залежить від тяжкості захворювання та маленьких дітей зазвичай госпіталізують. У гострій стадії лікар може  призначити антибіотики  або терапію для полегшення кашлю.

Кашель, який довго не проходить: що потрібно знати про кашлюк

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.