Рада вітати Вас на сторінках блогу вчителя інформатики та педагога - організатора ЗОШ І - ІІІ ступенів с. Барабой! Бажаю здоров'я, успіхів та творчого натхнення!

вівторок, 28 травня 2024 р.

Урок ментального здоров'я за програмою О. Зеленської "Ти як?"

                           

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініціативи першої леді України Олени Зеленської, для учнів 9 класу був проведений урок ментального здоров'я з переглядом освітнього серіалу для підлітків «Ден і Рора проти корпорації С».( https://www.youtube.com/playlist?list=PLC_UdmXsjq2ceMYVM6IUZVl2G1 Li1zFpw). 

                      

Це серіал створено у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації  України та Національною едьютейнмент освітньою платформою Дія Освіта.  

Переглянувши всі 7 серій, учні дізналися як розпізнавати свої емоції, отримали практичні поради: що робити, якщо вони не можуть впоратися з ними;

навчилися  деяким вправам та практикам, щоб допомогти впоратись зі
стресом, страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися
впевненіше; опановували дихальні вправи, вправи на заземлення, вправи на зниження емоційної напруги








неділя, 26 травня 2024 р.

Зірка яскравішає!

                            
26 травня відбувся ІІ відкритий фестиваль  - конкурс пам'яті Максима Браславського "МАКСІЗІРКА", в якому брав участь наш Чуприна Дмитро.
За підсумками журі Дмитро посів ІІ місце у віковій категорії 14 - 15 років. 
Вітаємо Дмитре! Тільки вперед, до великих перемог та звершень!
Дякуємо родині за підтримку, а Швець Ларисі Олександрівні, вчителю вокалу, - за професіоналізм у підготовці юних талантів.



                                     

                                                  


пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Герої не вмирають...

            Пам'ять та квіти вдячності - це найменше, що ми можемо зробити нашим Героям - односельцям, які  без вагань поклали своє щире синівське серце до ніг Матері-України,  назавжди став прикладом для майбутніх поколінь.

                                                       

четвер, 23 травня 2024 р.

Захід "Герої нескореної країни" (до Дня Героїв)

 


23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття.   Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Лідери учнівського самоврядування розказали учням про історію походження цього  свята, також було згадано всіх Героїв, які боролися за свободу нашої держави та віддали своє життя. Всіх загиблих Героїв було вшановано хвилиною мовчання, а на честь тих Героїв - захисників, які сьогодні мужньо захищають честь і гідність рідної країни, дівчата виконали патріотичний танок! 

                                     https://youtu.be/m0a5_pVeHPk

вівторок, 21 травня 2024 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня депортації кримських татар

                                Історична година спілкування "Пам'яті мільйонів...."

                


До Дня пам'яті жертв політичних репресій та Дня депортації кримських татар з учнями 9 класу була проведена історична година спілкування "Пам'яті мільйонів".  Учні слухали та дивилися відеоматеріали про людей, які загинули або зазнали тортур і ув'язнення в таборах через політичні переконання, які не мали можливості справедливого суду і були знищені радянською репресивною машиною. У час великого терору утисків зазнали й українські митці, які ввійшли в історію як представники Розстріляного відродження. Низку письменників, драматургів, художників розстріляли в 1937–1938 роках в урочищі Сандармох та в Биківнянському лісі під Києвом. Також було згадано, що 18 травня -   80-ті роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом. Цього дня, 1944 року розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. 

Діти вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання та визнали, що дії радянського уряду - це злочин проти людяності.







понеділок, 20 травня 2024 р.

Отримали чергові подарунки від Євроквізу!

      Наша команда євроклубу "Крок" отримала від European Union in Ukraine . 

 Euroquiz.org.ua  за участь у форумі сувеніри та навчальну літературу.
Дякуємо нашим друзям!


Участь у форумі євроклубів


European Union in Ukraine,   Euroquiz.org.ua

Євроклуб «КРОК» доєднався до форуму євроклубів проєкту «Інституції ЄС: вивчаємо, досліджуємо, впроваджуємо», хоча наша участь і була дистанційною. 

                   

Спочатку ми презентували  волонтерську діяльність нашої гімназії, а другою частиною заходу була симуляція прийняття рішень інституціями Європейського Союзу. Ми представляли засідання Ради Європейського Союзу для ухвалення рішень Європейського комітету з питань протидії торгівлі людьми та захисту прав людини у віддаленому цифровому середовищі.

Члени нашого євроклубу яскраво продемонстрували свої знання та вміння орієнтуватися у роботі інституцій ЄС, отримали масу емоцій та вражень. Хоч завдання було складне, проте ми впоралися і виступили достойно. 

Дякуємо #Elena_Dikova_Favorskaya   за Вашу роботу!



Конференція до Дня пам'яті жертв політичних репресій

             

 День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

До Дня пам'яті жертв політичних репресій 17.05 для учнів 7 - 9 класів було проведено конференцію з використанням фото та відеоматеріалів. Учні дізналися, що через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений. «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством. Але оскільки цей закон ухвалювався ще в УРСР, то певна частина цих репресій, навіть вчинених позасудовими органами, все ще визначалася «обґрунтованими». Відповідно до вимог Закону органами прокуратури та судами впродовж 1991–2001 років було реабілітовано 248 тис. 810 громадян.












Про безпеку руху на перервах

 

         

Протягом тижня безпеки дорожнього руху вчителі фізичної культури Третьяк Н. В. та Макогон М. С. проводили рухливі ігри з метою повторення правил дорожнього руху:  "Безпека руху", "Світлофор", відпрацьовували правила безпечного руху на велосипедах.   Діти залюбки брали  участь в цікавих та корисних іграх.

 




Вчимо правила дорожнього руху з патрульною поліцією Одеської області

                                 

В рамках тижні безпеки дорожнього руху, до Барабойської гімназії вже вкотре завітали наші друзі -  інспектори відділу зв'язків з громадськістю управління  патрульної поліції  Одеської області - Бухан Владислав Миколайович та сержант поліції  Фортуна Анна Олександрівна.

Учні 1 - 5 класів ознайомилися з дорожніми знаками, були учасниками дорожнього руху та спробували себе в ролі регулювальників, а  найочікуванішим було те, що було дозволено  усім бажаючим:   посидіти в справжній поліцейській машині,  ввімкнути спеціальні звукові сигнали  проблискові маяки та скористатися рацією. Найчастіше звучав із рації вигук: "Слава Україні! Героям Слава!". 

Дякуємо за змістовно проведення заняття з правил безпеки дорожнього руху!













субота, 18 травня 2024 р.

Практичне заняття з першої домедичної допомоги

16 травня до нас завітали  представники Чорноморської міської організації Товариства Червоного Хреста України на чолі з  Руслановим Миколою, Головою Чорноморської міської організації,  та Єфановою Юлією, фахівцем з розвитку організації та волонтерства, які для учнів 8-9 класів нашої гімназії провели практичне заняття з першої домедичної допомоги. 

Метою даного заняття було: ознайомити учнів зі способами визначення стану потерпілого в надзвичайній ситуації, систематизувати знання про правила надання першої допомоги при НС; розвивати здоров'язбережувальні компетенції, навички надання першої допомоги потерпілому; виховувати впевненість у своїх діях, відповідальність за прийняті рішення.

Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Своєчасне надання та правильне проведення медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, допоможе запобігти розвитку тяжких ускладнень. 

Дякуємо Товариству Червоного Хреста України! Чекаємо на наступні зустрічі!





                            


Безпека руху - безпека життя!

 


З метою профілактики дорожно -  транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення ними необхідності вироблення навиків дотримання правил поведінки на дорозі, Міністерство освіти  і науки України рекомендує у закладах загальної середньої освіти провести заходи, що спрямовані на запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Тому 17 травня з учнями 9 класу була проведена бесіда з елементами тренінгу "Безпека руху - безпека життя". Учні  розшили свої  знання  про правила поведінки пішоходів і водіїв в умовах вулиці, закріпили уяву про роль світлофора,  розпізнавали дорожні знаки. 

А головне - усвідомили, що  безпека на дорозі спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. На чому би ми не пересувалися: пішки, на автобусі чи автомобілі, велосипеді чи самокаті ми маємо поважати інших і дбати про власну безпеку.